Coca-Cole klesají zisky. Propustí až 1800 lidí, nejvíce za 15 let
09.01.2015 | iHNed.cz
*Coca-Cole v poslední době klesají zisky i tržby a firma na to reaguje omezováním výdajů.
* V říjnu oznámila, že plán snížení nákladů do roku 2019 zvyšuje na tři miliardy dolarů (71 miliard Kč), trojnásobek proti původnímu únorovému předpokladu.
* Coca-Cola se stejně jako další výrobci sycených nápojů potýká s pomalejším růstem odbytu ve světě a rostoucím strachem západních spotřebitelů z cukru i umělých sladidel.
Největší světový výrobce nealkoholických nápojů Coca-Cola propustí v rámci plánů na snižování nákladů v příštích měsících 1600 až 1800 lidí z celkového počtu více než 130.000 zaměstnanců. Coca-Cola to uvedla v dnešním sdělení. Je to největší propouštění u amerického giganta za 15 let.
Společnost podle agentury AP uvedla, že již začala posílat propouštěcí oznámení zaměstnancům v USA a v některých zahraničních pobočkách. Místa se budou rušit ve všech druzích činnosti, 500 pozic firma zruší ve svém ústředí v Atlantě.
Coca-Cole v poslední době klesají zisky i tržby a firma na to reaguje omezováním výdajů. V říjnu oznámila, že plán snížení nákladů do roku 2019 zvyšuje na tři miliardy dolarů (71 miliard Kč), trojnásobek proti původnímu únorovému předpokladu. Coca-Cola se stejně jako další výrobci sycených nápojů potýká s pomalejším růstem odbytu ve světě a rostoucím strachem západních spotřebitelů z cukru i umělých sladidel.
V roce 2000 Coca-Cola reagovala na útlum zisků a tržeb zrušením přes 5000 pracovních míst. Její hlavní konkurent PepsiCo v roce 2012 ohlásil plán rušení 8700 míst, tedy asi tří procent celkového počtu.

Tweet



