Úspěch. Pivo ze Svijan bodovalo v zahraniční soutěži

Nejlepší pivo plzeňského typu! Stříbrný a zlatý titul si odvezl z německé degustační soutěže Meiningers International Craft Beer Award pivovar Svijany. Zahraniční soutěže se účastnil prvně.

„Je pro nás velkou satisfakcí, že poctivé české pivo slaví úspěchy i v zahraničí. Z medailí získaných v Německu mám velkou radost, jsou pro mě známkou toho, že jdeme správnou cestou a úsilí investované do udržení tradic rozhodně stojí za to," řekl bezprostředně po zjištění výsledků sládek Pivovaru Svijany Petr Menšík.

Pivovar Svijany je známý tím, že až tvrdošíjně lpí na tradičních výrobních postupech. Pivo zde vzniká dvourmutovým způsobem vaření, kvašením v otevřených kádích na spilkách a dlouhodobým zráním v ležáckých sklepích při nízkých teplotách.

Hlavní pivovarskou ingredienci žatecký chmel si navíc svijanští pěstují na vlastních chmelnicích ve vyhlášené oblasti Polepských blat a nemalé úsilí věnují i do obnovy původních chmelových odrůd, které jsou dnes téměř vytlačeny moderně vyšlechtěnými druhy.

„Nechceme o tradicích jen mluvit, chceme, aby byly z našeho piva cítit. Do jejich udržení investujeme hodně peněz a spoustu řemeslné práce. To, že dvě naše piva slaví i mezinárodní úspěchy, je velkou odměnou pro každého z lidí, kteří se na jejich výrobě osobně podílejí," říká sládek.

Oceněná piva

Nejlepším plzeňským pivem je světlý ležák Svijanský Rytíř 12%. Nejhořčí svijanské pivo vyráběné stejně jako všechna ostatní piva tradičním výrobním postupem zaujalo odbornou porotu harmonií a intenzivní chutí. Ležák oceněný zlatou medailí najdete od dubna také v plechovkách pro chlapy, novince, kterou Pivovar Svijany nedávno představil.

Druhým oceněným pivem je Svijanský Kníže 13%.

Na světlém nepasterovaném speciálu porotci ocenili harmonii chuti. Chutná sám i v kombinaci s tmavou Svijanskou Kněžnou.

Autor: Hana Langrová

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info