Souhrn událostí uplynulého dne – 3. 6. 2015
04.06.2015 | Agris
Krajina se nám mění před očima. Na polích vyrůstají průmyslové zóny, slunečné pláně pokrývají solární panely a podél silnic se rozrůstají satelitní obytné čtvrti. Za posledních 50 let se plocha zemědělské půdy v České republice zmenšila o 300 tisíc hektarů. Jaká rizika nese neuvážené zastavování půdy?
Kilo paprik za 90 i 130 korun. Cena prudce vyletěla kvůli dešťům ve ŠpanělskuKdo si chtěl v posledních týdnech koupit papriku, musel si citelně připlatit. Cena za jeden kus červené či oranžové varianty této zeleniny se v obchodech pohybovala kolem 25 korun, kilogram stojí přes 90 korun. Ve srovnání s předchozími měsíci papriky zdražily o více než polovinu.
Restaurace se bouří proti zákazu kouření. Ničí naše investice, zlobí seAsociace hotelů a restaurací (AHR) nesouhlasí s úplným zákazem kouření v restauracích, na koncertech a tanečních zábavách, který ve středu schválila vláda. Podle zástupců hoteliérů a restauratérů je přístup politiků k tomuto problému nekoncepční.
Zemědělský výbor podpořil novelu zákona o ochraně spotřebiteleSněmovní zemědělský výbor dnes doporučil poslancům schválit novelu zákona o ochraně spotřebitele, která umožní například mimosoudní řešení spotřebitelských sporů. České obchodní inspekci také dovolí nahrávat předváděcí prodejní akce bez souhlasu pořadatelů. Vyplývá to z usnesení výboru.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- České lesy letos trápí dlouhodobé sucho, někde stromy ani nepřirůstají (26.06.2026)
- Změna v supermarketech v Česku: Obchody zavádí letní režim, mění otevírací dobu (26.06.2026)
- Prazdroj se ptá lidí, co pro ně znamená jít „na jedno“ a na festivalech nabídne alkotestery (26.06.2026)
- Získají podniky s více než 250 zaměstnanci většinu dotací na zpracování zemědělských produktů? (26.06.2026)
- Doporučení pro chovatele zvířat spojená s horkým počasím (26.06.2026)

Tweet



