Náměstek ministra zemědělství Patrik Mlynář podepsal v Bukurešti dohodu o spolupráci v oblasti lesního hospodářství
10.06.2015 | MZe ČR
Dohodu o spolupráci v oblasti lesního hospodářství dnes v Bukurešti podepsal náměstek ministra zemědělství pro řízení sekce lesního hospodářství Patrik Mlynář a rumunská ministryně životního prostředí a vodního a lesního hospodářství Gratiela Leocadia Gavrilescu. Česká delegace, v níž jsou i zástupci lesnických firem a organizací, má na programu také jednání se zástupci státního lesního podniku Romsilva.
„Věřím, že podpis dohody je prvním krokem k nastartování ekonomické spolupráce firem, které působí v oblasti lesního hospodářství, včetně lesnicko-dřevařského komplexu. Spolupráce bude spočívat například ve výměně zkušeností, know-how, příkladů dobré praxe, vědeckých a technických údajů, pořádání odborných workshopů a seminářů a společných studií a projektů,“ řekl náměstek ministra Patrik Mlynář.
Dohoda se týká například ochranné funkce lesů jako prevence proti povodním a sesuvům půdy, vypracování legislativy týkající se lesního hospodářství a kontrola jejího využívání se zvláštním důrazem na nepovolené kácení lesních porostů a obchod s ním spojený, prevence lesních požárů a udržitelného hospodaření v lesích, včetně rozšiřování lesních ploch, udržitelného využívání dřeva a dalších lesnických produktů a zlepšování životnosti a zdraví lesů.
Delegace se také zúčastní ekonomického semináře s cílem ukázat možnosti financování projektů z národních a evropských zdrojů.
Radek Melichar
vedoucí tiskového oddělení
Další články v kategorii
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- České lesy letos trápí dlouhodobé sucho, někde stromy ani nepřirůstají (26.06.2026)
- Změna v supermarketech v Česku: Obchody zavádí letní režim, mění otevírací dobu (26.06.2026)
- Prazdroj se ptá lidí, co pro ně znamená jít „na jedno“ a na festivalech nabídne alkotestery (26.06.2026)
- Získají podniky s více než 250 zaměstnanci většinu dotací na zpracování zemědělských produktů? (26.06.2026)
- Doporučení pro chovatele zvířat spojená s horkým počasím (26.06.2026)

Tweet



