Souhrn událostí uplynulých dní – 12. - 14. 6. 2015

Kofola má zájem o další akvizice. Jedná prý o převzetí slovenského výrobce nápojů

Český výrobce nápojů Kofola se poohlíží po další akvizici. Řekl to finanční ředitel firmy v rozhovoru pro Reuters. Podle serveru Trend.sk má jít o slovenskou nápojovou skupinu Zlatá studna. Na počátku letošního roku koupila Kofola slovinského výrobce minerální vody Radenska.

V Německu se objevila ptačí chřipka, bude vybito 36.000 slepic

Zemědělci v Dolním Sasku na severu Německa budou muset vybít 36.000 slepic v chovu, v němž se objevila ptačí chřipka. Dnes o tom informovala rozhlasová stanice NDR. Podle veterinářů vypuknutí choroby nepředstavuje ohrožení pro lidi, odhalený kmen ptačí chřipky H7N7 je na člověka nepřenosný.

Vývoj ekologického zemědělství v Evropské unii

V Evropě jsou data o způsobu užití zemědělské půdy v EZ dostupná za všechny země. V roce 2013 z celkové výměry 11,5 mil. hektarů (ha) tvořila 40 % orná půda, 42 % travní porosty a 11 % trvalé kultury. Od roku 2004 vzrostla plocha travních porostů o 55 % na 4,8 mil. ha, největší plochy se nacházejí ve Španělsku (1 mil. ha) a následně Německu, Spojeném království a ČR.

Vláda bude jednat o rozšíření přenesené daňové povinnosti

Přenesená daňová povinnost, tzv. reverse charge, kdy DPH nepřiznává prodejce, ale odběratel, by se měla od července rozšířit na další zemědělské plodiny. Počítá s tím nařízení, které v pondělí na návrh ministerstva financí projedná vláda, vyplývá z informací na internetových stránkách vlády.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info