Souhrn událostí uplynulého dne – 8. 7. 2015
09.07.2015 | Agris
Slovenské zemědělství loni téměř zdvojnásobilo ztrátu na 4,7 milionu eur (127 milionů Kč), a dosáhlo tak nejhoršího výsledku od roku 2010. Informovalo o tom dnes slovenské ministerstvo zemědělství, které vývoj zdůvodnilo kromě jiného poklesem cen farmářských produktů.
V Dolním Němčí sklízí česnek, je ho ale o třetinu méněZačala sklizeň tuzemského česneku, zemědělci se ale neradují. Kvůli suchému počasí budou výnosy až o třetinu nižší. Poslední ranou třeba pro pole u Dolního Němčí na Uherskobrodsku byla extrémní vedra posledních dnů, v regionu naposledy vydatně pršelo v květnu.
Nebojte se našeho jídla, vybízí polská vláda ČechyKampaň odstartovala v první polovině června. Cílem je až do konce srpna propagovat polské potraviny v České republice a také na Slovensku. Ve vestibulech metra a v hromadné dopravě se v posledních dnech objevily plakáty, na kterých se lidská ústa co nevidět zakousnou do lahodně vypadajících potravin.
Změna termínů výplat přímých platebNejvíce se na výplatách Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) každoročně podílí přímé platby. V rámci těchto plateb pak největší část výplat zaujímá Jednotná platba na plochu (SAPS). V letošním roce dojde u platby SAPS ke změnám. Sníží se částka poskytovaná na tento dotační titul a zároveň oproti loňskému roku nebudou realizovány zálohy, jak byli žadatelé zvyklí.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- Čechy zasáhly silné bouřky s krupobitím (30.06.2026)
- Komplexní projekty chrání obce před povodněmi a vrací vodu přírodě (30.06.2026)
- Na Šumavě úspěšně okroužkovali sýce rousné (29.06.2026)
- Šéf WHO: Evropa se otepluje nejrychleji na Zemi, je třeba řešit dopady na zdraví (29.06.2026)
- Který výrobek přesvědčí porotu letos? Startuje soutěž Nejlepší biopotravina roku 2026 (29.06.2026)
- Sněmovní výbor se kvůli ředitelům KRNAP a ČIŽP mimořádně sejde 8. července. Opozice chce znát jejich profesní kompetence (29.06.2026)

Tweet



