Rusko zvažuje zákaz dovozu řezaných květin z Nizozemska
28.07.2015 | E15 on line
Ruská veterinární a fytosanitární služba Rosselchoznadzor podle agentury AP oznámila, že vybídla organizaci Evropské unie pro ochranu rostlin, aby přezkoumala osvědčení týkající se vývozu nizozemských květin do Ruska. Rosselchoznadzor má podle médií obavy z organismů umístěných do karantény.
Krok by podle AP mohl zhoršit napětí mezi oběma zeměmi, které jsou ve sporu kvůli vyšetřování katastrofy malajsijského boeingu z letu MH17, který se před rokem zřítil na východě Ukrajiny, na místě bojů mezi proruskými separatisty a vládními jednotkami.
Obě znesvářené strany se obviňují ze sestřelení stroje, na jehož palubě bylo celkem 298 lidí, z toho 193 Nizozemců. Neštěstí nikdo nepřežil.
Rusko se staví proti myšlence zřídit zvláštní tribunál OSN pro potrestání viníků katastrofy. Po existenci takového tribunálu volá Nizozemsko.
Další články v kategorii
- Hašení požáru špatnými hasicími prostředky, říká o Babišově koalici proti suchu zemědělec Štefl (14.08.2026)
- Evropu sevřela už pátá letošní vlna veder. Opět za ni může tepelná kupole (14.08.2026)
- Experti: Sucho v ČR pomůže řešit kombinace zadržování vody v krajině a nádrží (14.08.2026)
- Vláda chce na boj proti suchu čtyři miliardy korun a speciální zákon (14.08.2026)
- Horké a suché počasí nahrává vosám. Jejich hnízda letos rostou za mimořádně teplých nocí rychleji (14.08.2026)
- Společnost Maso uzeniny Polička se po dvou letech ztrát vrátila k zisku (14.08.2026)
- Extrémní půdní sucho sužuje Česko. Rostlinám dochází voda (14.08.2026)
- Do Česka přichází nový burgerový řetězec. Zrodil se ve zrušených záchodcích (14.08.2026)

Tweet



