Souhrn událostí uplynulých dní – 16. – 18. 10. 2015

Firma Mach drůbež chce v Moravanech chovat až 130.000 kuřat

Litomyšlská firma Mach drůbež, která chová kuřata, chce v Moravanech na Brněnsku rozšířit chovy o dvě třetiny na 130.000 kusů. Plánuje proto, že příští rok postaví dvě nové haly. Vyplývá to z dokumentu v Informačním portálu EIA. Firma patří ke dvěma největším v České republice vedle Vodňanského kuřete z holdingu Agrofert.

Nejhorší sklizeň za posledních 20 let. Úroda brambor bude až o 40 procent nižší

Letošní sklizeň brambor bude v Česku nejhorší nejméně za posledních 20 let. Oproti minulým letům očekávají pěstitelé brambor úrodu nižší v průměru o 30 až 40 procent, někteří zemědělci v Plzeňském kraji mají oproti loňsku ještě větší pokles. Hlavní vinu na tom má letní suché a horké počasí a také snížení rozlohy ploch osázených bramborami o 5,5 procenta.

Chleba se peče míň, i když spotřeba stoupla na 40 kg

Produkce chleba v Česku loni meziročně klesla o pět procent na 278 868 tun. Navzdory tomu jeho spotřeba v tuzemsku stoupla o 0,7 kg na hlavu a průměrný Čech tak loni snědl 40 kg chleba. S odvoláním na předběžné údaje Českého statistického úřadu (ČSÚ) to sdělil předseda Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů v ČR Jaromír Dřízal.

Do tendru na podporu Regionálních potravin se přihlásilo 9 firem

Do tendru na podporu Regionálních potravin se přihlásilo devět firem. Cena dvouleté zakázky, která je rozdělená na dvě části, činí 57 milionů korun bez DPH. V jedné části zájemci soutěží o vymýšlení strategie a PR podporu, ve druhé jde o samotnou realizaci a účast na výstavách či trzích.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info