Souhrn událostí uplynulého dne – 11.1. 2016
12.01.2016 | Agris
Značení piva se možná změní, z ležáků budou "plná piva"
Ministerstvo zemědělství přemýšlí o změně značení piva. Jedenácti a dvanáctistupňová piva by mohla nést označení "plná piva" a ležák by už byl pouze pivní styl, jak si to přejí pivovary. Piva nad 13 stupňů by se pak neoznačovala jako speciální, ale jako silná piva.
Ministerstvo chystá projekt Chytrá obec s dotací 50 milionů na zadržení vody
Ministerstvo životního prostředí plánuje v únoru vypsat pilotní projekt Chytrá obec. Má přispět k udržení vody v krajině, například v kombinaci s menšími čistírnami odpadních vod. Z národních peněz chce ministerstvo dát kolem 50 milionů korun městům a obcím, které přijdou s inovativním systémem udržení vody, řekl v rozhovoru ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).
Nejchutnější odrůdou jablek je letos kříženec z Holovous HL 1308
Nejchutnější odrůdou jablek z loňské úrody je kříženec HL 1308, který vyšlechtili ve Výzkumném a šlechtitelském ústavu ovocnářském v Holovousích na Jičínsku. Odrůda patří mezi takzvané novošlechtění a dosud neprošla registrací, nemohla být tedy ani uvedena na trh. Zatím nemá ani jméno.
Antibiotika do medu přimíchal zaměstnanec, Jurečka chce jednat s včelaři
Zakázaná antibiotika do medu společnosti Včelpo přimíchal jeden z jejích zaměstnanců. Uvedla to v neděli televize Nova. I když se zřejmě jednalo o osobní selhání, ministr zemědělství Marián Jurečka (KDU-ČSL) bude chtít od Českého svazu včelařů, který Včelpo vlastní, systémové změny.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- České lesy letos trápí dlouhodobé sucho, někde stromy ani nepřirůstají (26.06.2026)
- Změna v supermarketech v Česku: Obchody zavádí letní režim, mění otevírací dobu (26.06.2026)
- Prazdroj se ptá lidí, co pro ně znamená jít „na jedno“ a na festivalech nabídne alkotestery (26.06.2026)
- Získají podniky s více než 250 zaměstnanci většinu dotací na zpracování zemědělských produktů? (26.06.2026)
- Doporučení pro chovatele zvířat spojená s horkým počasím (26.06.2026)

Tweet



