Loňské sucho způsobilo v jihočeských lesích škody za miliony
15.01.2016 | ČTK
Extrémně suchý a horký rok 2015 napáchal v lesích na území jižních Čech škody, které lesníci nepamatují. Vlivem velkého tepla uschly lesníkům stovky tisíc sazenic a mají tak škodu v řádech milionů korun. Sucho také způsobilo enormní nárůst množství kůrovce. Pokud se bude podobný rok opakovat, může již v lesích způsobit katastrofu. ČTK to řekli zástupci lesních společností či příspěvkových organizací, které hospodaří v lesích v jižních Čechách nebo na jejich hranici.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články ke kauze Sucho:
- InterSucho: Česko zažilo druhý vrchol letošního sucha, nyní pomalu ustupuje (02.06.2026)
- Sucho: Ohlášení zásahu vyšší moci (21.05.2026)
- Agrárníci: Sucho způsobí nižší výnosy, ohrožená je i kvalita některých plodin (05.05.2026)
- Už více než třetina Česka trpí nejhorším stupněm půdního sucha (05.05.2026)
- Polovina území ČR trpí silným půdním suchem, i kvůli suché a teplé zimě (28.04.2026)

Tweet



