Souhrn událostí uplynulých dní – 22. – 24.1.2016
25.01.2016 | Agris
Obsah masa v mražených rybích výrobcích musí odpovídat údajům na obale
Mražené ryby jsou z dlouhodobého hlediska problémovou komoditou. Důvodem zpravidla naštěstí není přítomnost zdraví nebezpečných látek či mikroorganismů. Skutečné složení výrobků však často neodpovídá údajům uvedeným na obale. Potvrdily to výsledky mimořádné kontrolní akce, kterou provedla Státní veterinární správa v loňském roce.
Humpolecký Bernard do jara o pětinu rozšíří ležácký sklep
Humpolecký Rodinný pivovar Bernard do jara rozšíří o pětinu svůj ležácký sklep. Po osazení 14 nových tanků, tedy velkých nerezových nádob na zrání piva, se jeho kapacita zvýší na celkových 31.680 hektolitrů. Jde o investici za 24 milionů korun, která je pro pivovar klíčová, řekl dnes ČTK mluvčí pivovaru Zdeněk Mikulášek.
Inspektoři nevpustili na trh 18,3 tuny arašídů z Číny
Potravinářští inspektoři nevpustili na trh Evropské unie (EU) zásilku 18,3 tuny neloupaných arašídů z Číny. Při jejich kontrole v celním prostoru Rudná u Prahy totiž zjistili, že k tomuto zboží nebyla přiložena řádná dokumentace potvrzující zdravotní nezávadnost těchto potravin.
U DPH roste počet podvodů s masem, ministerstvo financí chce změny
Finanční správa dosud v rámci daně z přidané hodnoty odhalila 36 podvodů za jednu miliardu korun, které se týkaly obchodů s masem. Trh s masem se tak stává z pohledu podvodů na DPH značně rizikovým, uvedla dnes v tiskové zprávě Finanční správa. Ministerstvo financí má proto v plánu zavést přenesenou daňovou povinnost z prodejce na odběratele i na obchody s masem.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- SZ: Evropská komise zaslala českým úřadům další dotazy k Babišovu střetu zájmů (07.05.2026)
- Vědci vyvrátili jeden z nejznámějších mýtů o kukačkách. Vejce v zobáku nenosí (07.05.2026)
- Slovensko kvůli klesajícím cenám mléka navýší dotace farmářům, řekl ministr (07.05.2026)
- Pivovary Zubr mění taktiku. V létě budou vábit na lehkou pšenici i netradiční zážitky (07.05.2026)
- Ministr po kulatém stolu ke skotu: Chceme zvýšit zpracování hovězího masa v Česku a snížit vývoz živých zvířat (07.05.2026)
- V komerčním chovu prasat na Slovensku byl podle veterinářů potvrzen africký mor (07.05.2026)
- Nováčkovi: Farma ve vsi je opravdu ve vsi, a přitom jen kousek od Ostravy (07.05.2026)

Tweet



