Kofola koupila v Chorvatsku nápojové značky Voćko, Nara a Inka
04.02.2016 | Denik.cz
Nápojářská skupina Kofola ČeskoSlovensko koupila od předního chorvatského výrobce nápojů Badel 1862 tři tradiční značky nealkoholických nápojů Voćko, Nara a Inka. Jejich výrobu bude mít na starosti slovinská společnost Radenska, která do skupiny Kofola patří od loňska. Za Kofolu to sdělila Jana Ptačinská Jirátová. Hodnotu transakce neuvedla.
Ptačinská uvedla, že akvizice je dalším krokem v partnerství Kofoly a Badelu a také logickým krokem poté, co Radenska převzala v Chorvatsku distribuci nápojů PepsiCo. "V chorvatském trhu vidíme značný potenciál. Naším dalším cílem je rozvinout v jadranském regionu kompletní portfolio nealko nápojů," uvedl generální ředitel společnosti Radenska a manažer Kofoly ČeskoSlovensko pro oblast Jadranu Marián Šefčovič. Doplnil, že Kofola a Badel 1862 podepsaly také dohodu o distribuci nápojů v segmentu HORECA.
Radenska je jedním z největších výrobců minerálních vod v oblasti Jadranu. Kromě přírodní minerální vody Radenska a jejích ochucených variant produkuje také tradiční slovinskou ovocnou limonádu Ora a Pepsi.
Kofola ČeskoSlovensko je předním evropským výrobcem nealkoholických nápojů. Má sedm výrobních závodů a zaměstnává 1900 lidí na Slovensku, v České republice, Slovinsku a Polsku. Loni Kofola své sídlo přestěhovala z Polska do České republiky, do Ostravy. K výrobkům firmy Kofola vedle stejnojmenného nápoje patří ovocné nápoje a sirupy Jupí, dětské nápoje Jupík, energetické nápoje Semtex, nápoje značky Chito, Top Topic nebo Citro Cola.
Autor: ČTK
Další články v kategorii
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- České lesy letos trápí dlouhodobé sucho, někde stromy ani nepřirůstají (26.06.2026)
- Změna v supermarketech v Česku: Obchody zavádí letní režim, mění otevírací dobu (26.06.2026)
- Prazdroj se ptá lidí, co pro ně znamená jít „na jedno“ a na festivalech nabídne alkotestery (26.06.2026)
- Získají podniky s více než 250 zaměstnanci většinu dotací na zpracování zemědělských produktů? (26.06.2026)
- Doporučení pro chovatele zvířat spojená s horkým počasím (26.06.2026)

Tweet



