Souhrn událostí uplynulého dne – 16.2. 2016
17.02.2016 | Agris
Největší úklidová akce v přírodě proběhne za dva měsíce
Za dva měsíce, v sobotu 16. dubna, se skupiny dobrovolníků po celé republice pustí do tradičního úklidu českých lesů a strání. V rámci kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko spojí své síly dříve samostatné akce: Ukliďme svět a Ukliďme Česko.
Ministerstvo zemědělství ve veřejné soutěži ve výzkumu a vývoji vybralo 29 výzkumných projektů, na které poskytne podporu. Mezi nimi jsou projekty, které přispějí ke zlepšení zemědělských postupů a technologií, lesního a vodního hospodářství.
Záchrana živočichů ohrožených každoročně při senoseči bude v letošní sezóně jednodušší. Usnadnění přinese dobrovolníkům, zemědělcům i myslivcům sada mobilních aplikací vyvinutých k loni spuštěnému portálu SENOSEC.CZU.CZ.
České farmářské biovýrobky na mezinárodní scéně
Čeští malovýrobci, faremní zpracovatelé biopotravin, představí své výrobky na mezinárodním veletrhu BIOFACH, který se koná od 10. do 13. února v německém Norimberku. Prostřednictvím národní expozice se zde budou prezentovat farmy, které ze svých surovin vytváří vlastní výrobky, které uvádí na trh.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- Při jarní Sbírce potravin se vybralo 702 tun potravin a drogerie, meziročně více (08.05.2026)
- SZ: Evropská komise zaslala českým úřadům další dotazy k Babišovu střetu zájmů (07.05.2026)
- Vědci vyvrátili jeden z nejznámějších mýtů o kukačkách. Vejce v zobáku nenosí (07.05.2026)
- Slovensko kvůli klesajícím cenám mléka navýší dotace farmářům, řekl ministr (07.05.2026)
- Pivovary Zubr mění taktiku. V létě budou vábit na lehkou pšenici i netradiční zážitky (07.05.2026)
- Ministr po kulatém stolu ke skotu: Chceme zvýšit zpracování hovězího masa v Česku a snížit vývoz živých zvířat (07.05.2026)
- V komerčním chovu prasat na Slovensku byl podle veterinářů potvrzen africký mor (07.05.2026)
- Nováčkovi: Farma ve vsi je opravdu ve vsi, a přitom jen kousek od Ostravy (07.05.2026)

Tweet



