Vinař Valihrach veze z přehlídky Chardonnay druhou pozici

Valihrach stejnou soutěž už před dvěma lety vyhrál, dodnes jde o jeden z největších úspěchů moravských vinařů v historii. Za pět let, co do Burgundska svoje vína posílá, už obsadil všech pět prvních míst. "To se ještě nikomu nepodařilo," řekl dnes ČTK Valihrach.

Soutěž Chardonnay du Monde se konala ve dnech 8. - 11. března v Chateau des Ravatys. Jde o nejstarší světovou přehlídku jedné z odrůd, konala se už po třiadvacáté.

Valihrach kromě druhého místa v absolutním pořadí získal ještě jednu zlatou medaili za Chardonnay, výběr z hroznů 2012. Celkem organizátoři udělili 63 zlatých a 196 stříbrných medailí. V soutěži byl také vinař Tomáš Krist, který si veze stříbro za výběr z hroznů 2013. Valihrachovi úspěchy pomáhají v odbytu. Vína si od něj objednávají i z Francie. "Jde o restaurace i soukromé osoby," dodal.

Moravským vinařům se v poslední době daří. Znovín Znojmo nedávno získal na největší světové přehlídce odrůdy Sauvignon - Councours Mondial du Sauvignon dvě zlaté medaile. Prestižní vinařskou soutěž Vinalies Internationales v Paříži letos vyhrál v kategorii růžových vín Cabernet Moravia z vinařství Leoše Horáka z Vrbice na Hodonínsku. Zlaté medaile v ní získala ještě další dvě růžová vína z Břeclavska a Hodonínska.

Autor: ČTK

www.ctk.cz

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info