Návštěva albánského ministra zemědělství pana Edmonda Panariti v ČR
01.08.2016 | MZe ČR
Ve dnech 24.-26. července navštívila Českou republiku delegace albánského ministerstva zemědělství vedená panem Edmondem Panaritim, ministrem zemědělství, rozvoje venkova a vodního hospodářství Albánské republiky. V průběhu návštěvy se uskutečnilo oficiální jednání delegace s ministrem zemědělství ČR panem Marianem Jurečkou následované návštěvou zemědělské farmy, prodejce zemědělské techniky a tradičního českého pivovaru.
Hlavními tématy oficiálního jednání albánské delegace byla obchodní spolupráce obou zemí v oblasti zemědělství, zemědělské techniky a technologií pro potravinářství; možnosti pomoci ČR v přípravě Albánie na vstup do EU a další rozvoj spolupráce dozorových a kontrolních orgánů a v oblasti vzdělávání.
V doprovodu prvního náměstka ministra zemědělství Jiřího Jirsy navštívila albánská delegace zemědělskou farmu, kde se seznámila s činností společnosti především v oblasti živočišné výroby. Ministr Panariti ocenil mezi jiným zvýšení energetické soběstačnosti farmy, kterého bylo dosaženo napojením bioplynové stanice. V provozovně prodejce zemědělské techniky si pak členové delegace prohlédli zejména nejnovější modely výrobního portfolia firmy Zetor, která má v Albánii dlouhodobou historickou tradici vzhledem k dovozu zemědělské techniky této značky z bývalého Československa. Podle vyjádření albánského ministra Panaritiho je slovo Zetor v jeho zemi synonymem pro pojmenování traktoru a stroje této značky jsou oceňovány díky své kvalitě a spolehlivosti. V odpolední části programu delegace navštívila tradiční český pivovar, kde se seznámila s tradicí i současností výroby piva. V předvečer odletu zpět do Albánie se delegace zúčastnila slavnostní večeře podávané ministrem zemědělství Jurečkou.
Další články v kategorii
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- České lesy letos trápí dlouhodobé sucho, někde stromy ani nepřirůstají (26.06.2026)
- Změna v supermarketech v Česku: Obchody zavádí letní režim, mění otevírací dobu (26.06.2026)
- Prazdroj se ptá lidí, co pro ně znamená jít „na jedno“ a na festivalech nabídne alkotestery (26.06.2026)
- Získají podniky s více než 250 zaměstnanci většinu dotací na zpracování zemědělských produktů? (26.06.2026)
- Doporučení pro chovatele zvířat spojená s horkým počasím (26.06.2026)

Tweet



