Souhrn událostí uplynulého dne – 26.10. 2016

Čeští producenti mléka slíbili snížení výroby o 13.700 tun

Čeští producenti mléka slíbili, že sníží mléčnou výrobu o 13.700 tun. Od Evropské unie za to dostanou náhradou zhruba 52 milionů korun. V EU se takto přerozdělí 150 milionů eur, tedy zhruba čtyři miliardy korun. Dnes o tom informovala mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) Vladimíra Nováková.

Stát stahuje z trhu asi 3,5 mil. polských vajec kvůli salmonelóze

Veterináři zakázali prodej přibližně 3,5 milionu kusů vajec z Polska. Mohla by obsahovat bakterie salmonelózy. V ČR je obdržel Kaufland, Tesco a Ahold a zpracovatelská firma Miloše Minaříka z Opatovic. Jde o vejce od společnosti Fermy Drobiu Wozniak.

Zaměstnanci Potravinářské inspekce uhradili 7 259 školních obědů dětem v tíživé situaci

Při příležitosti 30 let existence Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) uspořádali její zaměstnanci charitativní akci, v rámci které věnovali ze svých soukromých prostředků celkem 181 485 Kč projektu „Obědy pro děti“. Jde o projekt obecně prospěšné společnosti Women For Women, která se zaměřuje na pomoc rodičům a dětem v tíživé situaci, kterou nedokážou vlastními silami řešit.

Česká kvalita z Polska už neprojde. Do řetězců míří nová značka, pravidla se zpřísní

Spotřebitelé lépe poznají, které zboží v obchodech je skutečně z Česka. Jasnější a přísnější pravidla zavádí od ledna 2017 novela zákona o potravinách. Potraviny, které byly v Česku třeba jenom zabaleny, tak už nebudou moci být označeny vlajkou, logem nebo nápisem vzbuzujícími dojem, že jsou českého původu.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info