Souhrn událostí uplynulého dne – 10.11. 2016
11.11.2016 | Agris
Myslivci s novelou zákona v podstatě souhlasí
Českomoravská myslivecká jednota v podstatě souhlasí s navrhovanou novelou mysliveckého zákona. Obává se pouze zásahů zákonodárců do minimální výměry nebo do tvorby honiteb. V současnosti činí minimální výměra 500 hektarů. ČTK to dnes řekla jednatelka jednoty Martina Novotná.
SVS nabádá chovatele k preventivním opatřením v souvislosti s novými případy ptačí chřipky v Evropě
Několik evropských zemí v uplynulých dnech informovalo o výskytu nových ohnisek vysocepatogenní aviární influenzy (ptačí chřipky) na svém území. Nové případy potvrdily Maďarsko, Polsko a Německo, možný výskyt je hlášen také z Chorvatska a Švýcarska.
Lehké plastové tašky zdarma skončí, poslanci to podpořili
Lidé zřejmě od roku 2018 nebudou moci ze zákona získat v obchodech zdarma lehké plastové tašky. Bezplatné by měly být jen sáčky například na pečivo. Poslanci na to kývli v prvním čtení, vládním návrhem novely zákona o obalech se nyní budou zabývat parlamentní výbory a poslanci mohou vznášet k zákonu pozměňovací návrhy.
Globální oteplování může výnosy ze zemědělství srazit až o polovinu, tvrdí studie
Přibývá vědeckých studií, které předpovídají celosvětově pokles výnosů zemědělských plodin do roku 2050 v souvislosti s oteplováním planety. Část vědců dokonce odhaduje, že v některých oblastech klesne produkce až o 50 procent.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulých dní 26.-28.6.2026 (29.06.2026)
- Potvrzený případ vztekliny v Itálii upozorňuje na rizika spojená s dovozem zvířat ze zemí mimo EU (28.06.2026)
- Kdo má pod palcem dotace a čím jsou čeští zemědělci v Evropě unikátní? (27.06.2026)
- Limousinská aukce u Klemmových i s českými zvířaty (26.06.2026)
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- České lesy letos trápí dlouhodobé sucho, někde stromy ani nepřirůstají (26.06.2026)

Tweet



