Ministerstvo zemědělství již třetím rokem bude pořádat Medové snídaně pro mateřské a první stupeň základních škol.

Děti v rámci projektu dostanou k snídani chléb s máslem a medem. Během snídaně absolvují zábavně-naučnou přenášku, kterou zajišťují odborníci z řad Českého svazu včelařů. Lektoři budou mít připravený program pro ZŠ v délce jedné vyučovací hodiny, pro MŠ pak v délce 20 min. V každé škole či školce může být realizováno více snídaní v jeden den s tím, že program však může trvat maximálně do 10:00. U škol či školek, které přihlásí do projektu vícero tříd, může akce probíhat i v průběhu několika dní.

Cílem projektu je v mateřských školách a na prvním stupni základních škol podporovat zdravý životní styl, do něhož snídaně jednoznačně patří. Dále propagovat kvalitní potraviny, především med, jako potravinu přírodního charakteru, a konečně seznámit děti s významem včel a procesem tvorby medu.

Potraviny budou zajištěny ze strany Zařízení služeb MZe. Další, které by bylo případně třeba koupit školou, budou proplaceny na základě předloženého paragonu.

Školu můžete přihlásit na dubnový nebo listopadový termín akce. Na oba termíny se může přihlásit 50 škol. Na měsíc duben je možné se přihlašovat do 12. 2. 2017, na listopad pak až do konce května 2017.

V případě, že Vaše škola má zájem se akce zúčastnit, se můžete přihlásit na tomto odkazu: https://goo.gl/forms/mufubftVFFC8WeNz2

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info