Souhrn událostí uplynulého dne – 12.1. 2017

Podle studie se ztrácí vytěžené dřevo. Je to fata morgána, žádné nechybí, tvrdí ředitel Lesů ČR

Lesníci už před šestnácti lety začali po vzoru západních zemí s nákladným projektem, kterému se říká Národní inventarizace lesů (NIL). Ústav pro hospodářskou úpravu lesů z Brandýsa nad Labem začal v roce 2001 počítat, kolik lesů vlastně máme, zjišťoval jejich stav a zmapoval těžbu v nich.

Vinaři se obávají nejhoršího, lednové mrazy poškodí révu

Letošní mrazy a teploty až 20 stupňů pod nulou budou mít zřejmě negativní vliv na příští sklizeň vinné révy. Zřejmě nejpostiženější je Slovácká podoblast, kterou zasáhly už loňské jarní mrazy. Vzhledem k tomu, že mráz přišel od východu, byly na Slovácku největší mrazy i pod minus 20 stupňů Celsia.

Potraviny jsou v Česku ve srovnání s EU relativně levné, spočítali statistici

V Česku jsou ceny většiny druhů potravin nižší než v Evropské unii. Vedle Polska mají Češi nejlevější mléčné výrobky, nadprůměrně draze se v tuzemsku prodávají ryby. Vyplývá to ze srovnání Eurostatu, které zveřejnil na svém webu Český statistický úřad (ČSÚ).

Neúroda chmele připravila prodejce o desítky milionů

Kvůli předloňským vedrům bylo málo chmele a jeho cena stoupla. Ani to ale tržbám za prodej nepomohlo. Velmi podprůměrná úroda chmele na podzim 2015 se podepsala na tržbách za zelené zlato. Příjmy hlavního obchodníka s chmelem, společnosti Bohemia Hop, za prodej klesly v účetním roce od předloňského července do loňského června o téměř desetinu na 312 milionů korun.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info