Souhrn událostí uplynulého dne – 8.6. 2017
09.06.2017 | Agris
Bramborových polí mírně přibylo, každý Čech sní 68 kilogramů. Sklizeň raných brambor začíná
Plocha bramborových polí včetně pozemků drobných pěstitelů se loni zvětšila o necelá tři procenta na 29 500 hektarů. Ministr zemědělství Marian Jurečka by chtěl, aby jich přibylo ještě více. Brambory jsou z hlediska osevního postupu zlepšující plodinou, napomáhají kyprosti půdy.
Stát bude opět vyplácet náhrady za škody způsobené kormorány
Stát asi opět bude vyplácet rybářům náhrady za škody na rybách, které způsobili kormoráni, byť v omezené míře. Senát dnes časově omezené obnovení těchto kompenzací schválil v rámci poslanecké novely, kterou nyní dostane k podpisu prezident.
Návrh ODS na nižší spotřební daň z piva čelí návrhu na zamítnutí
Ministr financí Ivan Pilný (ANO) chce zamítnout návrh opoziční ODS na snížení spotřební daně z piva. Označuje ho za populistický a nelíbí se mu ani odhadovaný výpadek výběru daně zhruba 800 milionů korun. Řekl to dnes při druhém čtení návrhu občanských demokratů ve Sněmovně.
Pokud se představitelé nevládních organizací zemědělců a dalších zájmových skupin z České republiky chtěli na úterním setkání se zástupcem generálního ředitele DG AGRI Mihailem Dumitru dozvědět nějaké konkrétnější informace o podobě Společné zemědělské politiky Evropské unie (SZP) po roce 2020, museli být více než zklamáni.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- České lesy letos trápí dlouhodobé sucho, někde stromy ani nepřirůstají (26.06.2026)
- Změna v supermarketech v Česku: Obchody zavádí letní režim, mění otevírací dobu (26.06.2026)
- Prazdroj se ptá lidí, co pro ně znamená jít „na jedno“ a na festivalech nabídne alkotestery (26.06.2026)
- Získají podniky s více než 250 zaměstnanci většinu dotací na zpracování zemědělských produktů? (26.06.2026)
- Doporučení pro chovatele zvířat spojená s horkým počasím (26.06.2026)

Tweet



