Vinaři z ČR vezou ze soutěže Muvina Prešov čtyři tituly

Vinaři z České republiky získali na mezinárodní soutěži Muvina Prešov čtyři tituly šampiona. Stali se tak nejúspěšnější zemí soutěže, ve které se o titul ucházelo 404 vzorků vín z 11 zemí světa. Porota udělila sedm velkých zlatých medailí, z toho čtyři pro vína z České republiky. V tiskové zprávě to dnes uvedl Vinařský fond.

Mezi červenými víny vyhrálo Rulandské modré, pozdní sběr barrique 2015 od Vinařství Hruška. Titul šampiona veze ze slovenského Prešova také Vinařství Lahofer, jehož Pálava, pozdní sběr 2016 kralovala mezi bílými víny z aromatických odrůd. Uspěly i Vinné sklepy Lechovice v kategorii přírodně sladkých vín díky Ryzlinku rýnskému, slámové víno 2015. Nejlepší šumivé víno měla na soutěži Bohemia Sekt díky Chardonnay Prestige brut 2015.

"Velice mě těší, že moravská a česká vinařství potvrdila svou dominanci na této mezinárodní soutěži a odváží si čtyři šampiony soutěže a čtyři velké zlaté medaile ze sedmi," uvedl hlavní sommelier Národního vinařského centra Marek Babisz.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme voa3r.eu