Společnosti Aetos už patří 68 procent akcií skupiny Kofola

Společnost Aetos dnes koupila 12 procent akcií Kofoly od skupiny CED Group. Patří jí tak 68 procent akcií skupiny Kofola. ČTK to oznámila mluvčí Kofoly Jaroslava Musilová. Aetos patří rodině Samarasů spolu s Reném Musilou a Tomášem Jendřejkem, kteří jsou v Kofole od jejího počátku.

"Byla tak dokončena změna vlastnické struktury, kterou skupina Kofola avizovala 8. června letošního roku," sdělila Musilová. Řekla, že na koupi 12 procent akcií si společnost Aetos vzala úvěr. Deník E15 upozornil na to, že společnost Aetos jako zástavu použila svůj dosavadní šestapadesátiprocentní podíl v Kofole.

Kofola je jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů v Evropě. Má sedm výrobních závodů v Česku, Polsku, na Slovensku, ve Slovinsku a Chorvatsku a zaměstnává více než 2100 lidí, z toho asi 700 v Česku. K výrobkům firmy patří vedle Kofoly ovocné nápoje a sirupy Jupí, dětské nápoje Jupík, energetické nápoje Semtex, nápoje značky Vinea, Chito, Top Topic nebo Citro Cola.

Kofola v loňském roce dosáhla provozního zisku 541 milionu korun (o 48 milionů menšího než v roce 2015) a tržeb ve výši sedmi miliard korun (o 190 milionů méně než před rokem). V letošním prvním pololetí jí tržby meziročně klesly o 3,8 procenta na 3,37 miliardy korun a povozní zisk (EBIT) o 69,2 procenta na 79,2 milionu korun. Podle firmy jsou tyto výsledky v souladu s očekáváním a souvisejí s rekonstrukcí jejího podnikání v Polsku.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info