Nové agroenvironmentální vzdělávací centrum v Májině údolí

Pod záštitou ministra zemědělství ing. Mariana Jurečky a radní Plzeňského kraje pro životní prostředí a zemědělství Mgr. Radky Trylčové se ve čtvrtek 14. září 2017 slavnostně otevřelo nové Agroenvironmentální vzdělávací centrum – včelařský areál MÁJA v Májině údolí, Kožlany 48, okres Plzeň – sever. Za účasti mnoha významných hostů přestřihla slavnostní pásku radní Mgr. Radka Trylčová a RNDr. Václav Švamberk, předseda Spolku pro rozvoj včelařství MÁJA.

Na programu slavnostního otevření byla mimo jiné přednáška Václava Švamberka To nejpodstatnější o českém včelařství ve 20 minutách, prohlídka nově zrekonstruovaného ukázkového a výukového včelína a seznámení s bohatou kolekcí včelařsky významných rostlin. České a krajové lidové písně zapěl mužský pěvecký sbor KOZEL z Kozojed.

Spolek pro rozvoj včelařství MÁJA již několik let úspěšně působí v oblasti vzdělávání včelařů i nevčelařské veřejnosti, vydává odbornou včelařskou literaturu, prezentuje české včelařství v zahraničí. Vydal rovněž knihu Včelí pastva Václava Švamberka, která získala zlatou medaili na Apimondii 2015 v Jižní Koreji. Kromě řady dalších aktivit je organizátorem mezinárodního včelařského filmového festivalu MajaBeeFest, jehož druhý ročník se uskuteční na podzim 2018 v Plzni.

Podrobnosti o aktivitách vzdělávacího centra v Májině údolí pro odbornou i laickou veřejnost najdete na webu Spolku pro rozvoj včelařství MÁJA www.majabee.cz.

 

Radka Ingrová

výkonná ředitelka 

Spolku pro rozvoj včelařství MÁJA

www.majabee.cz

 

Tisk

centrum: centrum
Slavnostní otevření: Slavnostní otevření
 

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info