ZETOR představuje dva nové modely traktorů v segmentu 40 až 70 koní

ZETOR TRACTORS a.s. brzy představí dva nové modely traktorů UTILIX a HORTUS v segmentu výkonu od 40 do 70 koní. Rozšiřuje se tak nabídka univerzálních traktorů, které nacházejí široké uplatnění v zahradnictví, při lehkých zemních pracích a v komunálních službách, hodí se také pro práce s nakladačem. Stroje najdou uplatnění i u hobby farmářů.

Novou řadu UTILIX tvoří modely UTILIX HT 45 a UTILIX HT 55, nabídku HORTUSU představují stroje HORTUS CL 65 a HORTUS HS 65. Stroje jsou spolehlivé, výkonné a nenáročné na údržbu. Na trh budou uvedeny v prvním kvartále roku 2018.

„V posledních letech jsme svědky rozvoje traktorů s výkony pod 80 koní. Tržní podíl tohoto segmentu dosahuje – v závislosti na trhu – úrovně 10–30 %. Na tuto situaci reagujeme uvedením dvou nových modelů traktorů ve čtyřech specifikacích na trh,“ říká Robert Todt, ředitel Úseku prodeje a marketingu ZETOR TRACTORS a.s.

Nové stroje jsou vybaveny 4válcovými motory o výkonech 43, 49 a 67 koní.

UTILIX

Srdcem traktorů UTILIX je 4válcový motor. UTILIX HT 45 má sílu 43 koní, zatímco silnější UTILIX HT 55 disponuje 49 koňmi. Motory splňují emisní normu STAGE IIIA. Stroje jsou vybaveny třístupňovou hydrostatickou převodovkou, kde rychlost stroje ovládá operátor za pomoci dvou plynových a jednoho brzdového pedálu. Maximální rychlost traktoru je 30 km/h. Systém mokrých brzd dělá z nového stroje bezpečný pracovní nástroj, který odpovídá nejnovějším přísným bezpečnostním normám. Z pohledu hydrauliky mají stroje dvě čerpadla oleje o celkovém průtoku 52 l/min, respektive 56 l/min. Jde o dostatečnou kapacitu např. pro práci s čelními nakladači a dalšími agregacemi. Základní výbavou stroje je klimatizace, ta zvyšuje pohodlí obsluhy při práci.

HORTUS

Traktory HORTUS jsou vybaveny 4válcovým motorem o výkonu 67 koní s emisním řešením STAGE IIIB. Stroje využívají mechanickou převodovku s 24 rychlostmi vpřed a 24 rychlostmi vzad, model HORTUS HS je navíc vybaven tzv. PowerShuttlem, tedy reverzorem umožňujícím změnu směru jízdy i pod zatížením. Maximální rychlost traktorů je 40 km/h a stejně jako UTILIX jsou i tyto stroje vybaveny systémem mokrých brzd. Dvě čerpadla oleje zajišťují v hydraulických okruzích průtok o objemu 60 l/min. I tento traktor disponuje klimatizací, která usnadňuje práci operátora při dlouhých a namáhavých pracích.

„Nové traktory jsou malé a lehké, jde s nimi lépe a rychleji manipulovat než s většími stroji. Uplatnění najdou v pěstitelství, zahradnictví, ale také ve stájích a jiných omezených prostorech, a zapomínat nesmíme ani na komunální služby, kam se díky své obratnosti perfektně hodí,“ doplňuje Robert Todt.

Nové stroje si budou moci zájemci objednávat od počátku roku 2018 a první traktory budou zákazníkům dodány v březnu 2018. S představením traktorů UTILIX a HORTUS značka ZETOR rozšíří své produktové portfolio (6 modelů a 13 traktorů v roce 2018) a bude pokrývat segment od 40 až do 160 koní.

S rozšířenou produktovou nabídkou se odborná i široká veřejnost bude moci poprvé seznámit na veletrhu Agritechnica 2017, který se koná od 12. do 18. listopadu 2017. Společně s novými traktory společnost představí v hale 7 na stánku D38 i traktor v novém designu v sériovém provedení. V hale 16 na stánku E10 pak bude společnost ZETOR TRACTORS a.s. prezentovat vývoj a výrobu komponentů. Všichni jste srdečně zváni. Přijďte a přesvědčte se osobně, jak je ZETOR připraven na rok 2018 v souladu s naším mottem: ZETOR. IN NEW SHAPE – FASTER AHEAD. Těšíme se na vás!

O společnosti ZETOR TRACTORS a.s.

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. je výrobcem traktorů ZETOR. Vlastníkem společnosti je od roku 2002 slovenská společnost HTC holding a.s. Výrobní kapacita je soustředěna v Brně-Líšni a v současnosti společnost zaměstnává 660 pracovníků v Brně a dalších 90 manažerů a zaměstnanců v zahraničí. Na exportních trzích je ZETOR zastoupen šesti dceřinými společnostmi (afilacemi) ve Velké Británii, Francii, Německu, Polsku, Severní Americe a v Indii. 85 % celkové produkce je určeno na export. Vedle ČR a SK patří mezi tradiční trhy Polsko, Litva, Irsko, Německo, Velká Británie, Francie, USA anebo Bulharsko.

V roce 2016 oslavila značka ZETOR 70 let od svého vzniku. Za dobu své existence prodala více než 1,3 milionu traktorů do 136 zemí světa. Zákazníkům ZETOR nabízí ideální poměr kvality a ceny produktů. Díky vlastnímu výrobnímu a vývojovému centru v Brně jsou traktory neustále inovovány, a poskytují tak zákazníkům tu nejlepší kombinaci síly a výkonu motoru, jednoduchého účelného provedení a vynikající provozní efektivity. Portfolio značky ZETOR se v současné době skládá ze čtyř modelových řad traktorů (MAJOR, PROXIMA, FORTERRA a CRYSTAL) a plánuje se rozšíření na šest modelových řad.

V roce 2015 představil ZETOR TRACTORS a.s. designový koncept ZETOR by Pininfarina, který bude postupně aplikován na všechny modelové řady. Kromě traktorů společnost vyrábí a prodává také samostatné motory a traktorové komponenty. V nabídce jsou mj. dvě řady čelních nakladačů ZETOR SYSTEM a originální oleje značky ZETOR. ZETOR poskytuje také služby v oblasti servisu a prodeje náhradních dílů. Společnost je schopná zajistit dodání žádaných komponentů po celém světě.

 

Podrobnější informace o značce ZETOR a jejích produktech naleznete na:

http://www.zetor.cz

 

Sledujte ZETOR TRACTORS také na sociálních sítích:

Facebook: https://www.facebook.com/zetor

Twitter: https://twitter.com/zetortractors

 

Kontakt pro další informace:

Alexandr Kuchař

ZETOR TRACTORS a.s.

mob.: +420 739 327 983,

e-mail: akuchar@zetor.com

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info