Souhrn událostí uplynulého dne – 26. 2. 2018
27.02.2018 | Agris
Třeboňští rybáři vylovili díky mírnější zimě první rybníky
Třeboňští rybáři vylovili díky mírnější zimě první rybníky. Jarní výlovy chtějí zahájit v polovině března. ČTK to řekl Josef Malecha, předseda představenstva Rybářství Třeboň.
Potravinářská inspekce zjistila další polská jablka s pesticidy
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila v průběhu posledních měsíců již několikátý případ v tuzemsku prodávaných jablek s nadlimitním obsahem pesticidů.
Počet incomingových zemědělských misí loni vzrostl na 25
Počet zemědělských tzv. incomingových misí, kdy s podporou českého státu jezdí zahraniční státní delegace a obchodníci do tuzemských podniků nebo na výstavy, se loni zvýšil z předloňských pěti na 25. ČTK to sdělilo tiskové oddělení ministerstva zemědělství. Letos se podle něj stát bude snažit zachovat podobný počet akcí.
Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové uložili pokutu 300 tisíc korun developerské společnosti CONMACO MÍSEČKY s.r.o. za zničení části přírody – včetně rostlin zvláště chráněného hořce (hořepníku) tolitovitého - v Horních Mísečkách v Krkonošském národním parku.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- Vodní nádrže jsou v době sucha nenahraditelnou pojistkou. Zajišťují vodu pro pitné účely, energetiku, průmysl i život v řekách (20.08.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne 19. 8. 2026 (20.08.2026)
- ČHMÚ identifikoval území, která jsou v Česku nejvíce ohrožená suchem (19.08.2026)
- Nekomplikujte farmářům prodej ze dvora. Senátorka Jarmila Smotlachová chce změnu zákona o EET (19.08.2026)
- Vědci zkoumali, jak může hospodaření udržet a zvýšit zásobu uhlíku v lesních půdách (19.08.2026)
- Inflace v EU v červenci vzrostla na tři procenta, v ČR byla druhá nejnižší (19.08.2026)
- Odborná cesta za piemonty do Itálie (19.08.2026)
- Senátní výbor žádá vládu o zřízení pracovní skupiny k velkoplošným požárům (19.08.2026)
- Děti poznávají řemesla přímo u výrobců. Učí se i pečovat o přírodu. (19.08.2026)
- Amazonský prales se sám regeneruje díky klíčovým stromům (19.08.2026)

Tweet



