V Karlovarském kraji přibylo chyb v hygieně výroby potravin

Krajská veterinární správa Karlovarského kraje (KVS) uložila loni pokuty ve výši přes 500.000 korun, což je podobná suma jako v roce 2016. V roce 2017 ale přibylo pochybení v oblasti hygieny výroby potravin a jejich uvádění na trh. Naopak nižší byly pokuty za nedostatky v hospodářských a zájmových chovech. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

V oblasti hygieny potravin provedla KVS v loňském roce 1018 kontrol, závažné nedostatky zaznamenala v 53 případech. "Jednalo se především o nedodržení legislativou předepsaných teplot při skladování masa a uzenin při prodeji, prodej potravin s prošlým datem použitelnosti a nedostatky v kvalitě potravin. Za tyto prohřešky uložila KVS pokuty v celkové výši 420.000 korun, což je proti roku 2016 zhruba o 15 procent vyšší částka," uvedl Vorlíček.

Při 181 kontrolách hospodářských i zájmových zvířat zjistila veterinární správa 20 pochybení, udělila 14 pokut v celkové výši 108.000 korun. Oproti roku 2016 se částka snížila, tehdy to bylo 148.600 korun. "Počty podnětů od obyvatel pro zanedbání péče o zvířata se meziročně naopak zvýšily. Poměrně často se však jedná o podněty neopodstatněné, respektive o snahu vyřizovat si sousedské spory," doplnil mluvčí.

Práci veterinární správy v loňském roce ovlivnila epidemie ptačí chřipky, která v regionu zasáhla i dva velkochovy drůbeže. Celkem bylo při likvidaci nákazy v Karlovarském kraji utraceno skoro 32.000 kusů drůbeže. Nepřímo činnost KVS ovlivnil i africký mor prasat, který propukl ve Zlínském kraji. V druhém pololetí roku 2017 byl v kraji zaznamenán zvýšený úhyn divokých prasat, nákaza se u nich ale nepotvrdila.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info