Do Ameriky na tradiční ležák plzeňského typu. V Texasu postaví český pivovar
09.01.2019 | Denik.cz
Texaské město Waco je domovem ve Spojených státech velice populární limonády Dr Pepper, která zde má dokonce i své muzeum. Nyní se však k němu upírají oči celé početné české komunity v Texasu a dalších milovníků českého piva. Ve městě totiž vznikne podnik inspirovaný českým pivovarnictvím, který ponese příznačný název „Pivovar“. Informovala o tom místní média.
Projekt, za kterým stojí společnost Czech Brewing Company, zahrnuje kromě samotného pivovaru, i pekárnu, restauraci a hotel a 32 pokoji. Budova o rozloze 864 metrů čtverečných se přitom má stát nejen místem setkávání čechoamerické komunity, ale i pilířem celé české kultury v Texasu.
„Pivo má v České republice dlouhou bohatou historii a Pivovar ji chce sdílet ve Waco v Texasu. Mnohá města v Česku jsou pyšná na to, že vyrábějí svá vlastní místní piva v tom, co lze nazvat ‚řemeslným pivovarem‘. Pivovar Waco bude mít také restauraci, která nabídne evropskou/českou/texaskou kuchyni,“ uvádí podnik na svém facebooku.
Podle projektu bude Pivovar „vařit ležák českého typu při využití starých tradičních receptů a postupů". Varna i ocelové tanky, kde bude pivo uloženo, přitom budou viditelné pro návštěvníky.
Náklady na stavbu jsou vyčísleny na 8,6 milionu dolarů (194 milionů korun). Samotná radnice přitom již přislíbila podporu ve výši 1,6 milionu dolarů (36 milionů korun). Podle zprávy místního deníku Waco Tribune-Herald by měly stavební práce začít v únoru a hotovo má být již v letos v září.
Autor: Pavel Škopek
Další články v kategorii
- Zelený kruh: Jedy na hraboše, ústupky lovcům vlků a krajina bez ochrany. Komu slouží ministři Šebestyán a Červený? (17.04.2026)
- Zájem spotřebitelů o České cechovní normy roste. Na Makro Czech Gastro Festu o nich Potravinářská komora přesvědčila stovky návštěvníků (17.04.2026)
- Zemědělci objevují zlatý důl v akumulaci: Bateriová úložiště mění pravidla hry (17.04.2026)
- Prazdroj inštaloval meteostanice na poslednej slovenskej chmeľnici (17.04.2026)
- Pardubičtí cestáři řeší křídlatku, invazní keř může zamořit velká území (17.04.2026)
- Sedláci představili novému vedení MŽP své postoje k aktuálním tématům ochrany přírody (17.04.2026)
- Farma z Pelhřimovska sází na samosběry. Po jahodách přichází s další novinkou (17.04.2026)
- Katastr nemovitostí zůstává občanům snadno dostupný, snahou je ztížit přístup robotům, kteří pracují pro spekulanty (17.04.2026)
- Obchodním ředitelem Plzeňského Prazdroje je nově Jan Krafka (17.04.2026)

Tweet



