Tvarůžková cukrárna v Olomouci skončila. Podlehla velkým obchodním centrům
30.01.2019 | Denik.cz
Na moučnících, které se sladce tváří a slaně chutnají, si už vyznavači sýra s nezaměnitelným aroma v centru Olomouce nepochutnají. Podle majitelky Blanky Poštulkové unikátní cukrárna podlehla vlivu velkých obchodních center.
Tvarůžková cukrárna v Denisově ulici s konečnou platností zavřela. Nadále je v provozu pouze tradiční provozovna v Lošticích.
Olomoucká Tvarůžková cukrárna skončila před vánočními svátky. Provoz už majitelé neobnoví.
„V historickém centru Olomouce jsme byli čtyři roky a vnímáme, jak se proměnilo. Negativní vliv velkých obchodních center je zřejmý. Dolehlo na nás i devět měsíců trvající uzavření tramvajové trati. Kamennou pobočku jsme se rozhodli uzavřít,“ vysvětlovala Blanka Poštulková.
S Olomoucí však zůstane i nadále v kontaktu. Moučníky doveze na masopust, na akce Výstaviště Flora či farmářské trhy.
„V Olomouci, kde máme širokou klientelu, budeme dělat pravidelné rozvážky objednávek, a to každý pátek. Kdo by si chtěl objednat náš netradiční moučník, rádi mu jej dovezeme,“ nabídla.
Turisté se těšili marněNa cukrárnu nabízející netradiční moučníky s hanáckým „zlatem“ upozorňuje reklama v jedné z olomouckých vstupních bran - hlavním vlakovém nádraží.
„Jsme od Brna a nechali jsme se zlákat. Cukrárna je však zrušena. Škoda. Hodně peču a pojetí tvarůžku jako suroviny do zákusku ke kávě mě zajímalo. Chtěla jsem se inspirovat a doma pak vyzkoušet. Tvarůžky máme s manželem rádi,“ svěřila se v polovině ledna turistka z jihu Moravy Vlasta Kráčmarová.
V Lošticích otevřenoV provozu nadále zůstává Tvarůžková cukrárna v Lošticích. Dnešní výrobu ve městě zahájil Josef Wessels se svým synem Aloisem již v roce 1876. Od té doby se tvarůžky kutálejí z Loštic do celého světa. Cukrárna v Komenského ulici je v lednu kvůli rekonstrukci uzavřena, ale již 1. února opět otevírá.
„Hosté zde najdou naše tradiční šátečky a dortíky plněné náplněmi z loštických tvarůžků. Rozšiřujeme nabídku bistra, kde nově budeme připravovat polévku s tvarůžky, bramboráky s tvarůžky či tvarůžkový tatarák. A k tomu všemu nově natočíme pivo regionálního pivovaru,“ zvala Blanka Poštulková.
Autor: Daniela Tauberová
Další články v kategorii
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- České lesy letos trápí dlouhodobé sucho, někde stromy ani nepřirůstají (26.06.2026)
- Změna v supermarketech v Česku: Obchody zavádí letní režim, mění otevírací dobu (26.06.2026)
- Prazdroj se ptá lidí, co pro ně znamená jít „na jedno“ a na festivalech nabídne alkotestery (26.06.2026)
- Získají podniky s více než 250 zaměstnanci většinu dotací na zpracování zemědělských produktů? (26.06.2026)
- Doporučení pro chovatele zvířat spojená s horkým počasím (26.06.2026)

Tweet



