Souhrn událostí uplynulého dne – 11.7.2019
12.07.2019 | Agris
Průzkum: Češi loni meziročně nasbírali o třetinu méně hub
Průměrná česká domácnost, která sbírá houby, si loni odnesla z lesa 6,62 kilogramu hub, což bylo meziročně o třetinu méně. Celkově Češi loni nasbírali lesní plody za 4,57 miliardy korun, přičemž dlouhodobý roční průměr činí 4,15 miliardy korun.
Sady Nebílovy na Plzeňsku očekávají asi třetinovou úrodu jablekTřicetihektarové Sady Nebílovy ze zemědělské skupiny Lukrena z Plzeňska, očekávají zhruba třetinovou úrodu jablek oproti loňsku, kdy jich sklidily přes 600 tun. Zavinily to květnové mrazy i fakt, že stromy jsou po loňském suchu a abnormální úrodě vysílené, řekla dnes ČTK vedoucí sadů Jana Zikmundová.
Zákaz dovozu skotu z ČR do KazachstánuMinisterstvo zemědělství ČR v tiskové zprávě oznámilo, že prostřednictvím Velvyslanectví ČR v Kazachstánu obdrželo informaci o zákazu dovozu skotu z ČR do Kazachstánu. Důvodem zákazu je nekalé jednání dosud neznámého subjektu nebo subjektů při vývozu skotu, pokud jde o deklarování plemenné příslušnosti zvířat.
Slovensko zahajuje program dotací farmářům na pohonné hmotySlovensko zahajuje program poskytování dotací farmářům na pohonné hmoty, takzvanou zelenou naftu. Cílem opatření v podobně vrácení části spotřební daně, na které stát pro tento rok vyčlenil 30 milionů eur (766 milionů korun), je zlepšení situace farmářů.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- Sucho žene zvířata na jatky (16.08.2026)
- Lesy v Pardubickém kraji se mění ve prospěch listnatých dřevin (15.08.2026)
- Hašení požáru špatnými hasicími prostředky, říká o Babišově koalici proti suchu zemědělec Štefl (14.08.2026)
- Evropu sevřela už pátá letošní vlna veder. Opět za ni může tepelná kupole (14.08.2026)
- Experti: Sucho v ČR pomůže řešit kombinace zadržování vody v krajině a nádrží (14.08.2026)
- Vláda chce na boj proti suchu čtyři miliardy korun a speciální zákon (14.08.2026)
- Horké a suché počasí nahrává vosám. Jejich hnízda letos rostou za mimořádně teplých nocí rychleji (14.08.2026)
- Společnost Maso uzeniny Polička se po dvou letech ztrát vrátila k zisku (14.08.2026)

Tweet



