V okolí Jurkovičovy rozhledny se bude kvůli kůrovci těžit dřevo

V okolí Jurkovičovy rozhledny v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku se bude od příštího týdne těžit dřevo. Městské lesy Rožnov pod Radhoštěm se chystají těžit zejména u hlavního parkoviště muzea u Mlýnské doliny, odkud vede hlavní přístupová trasa k rozhledně. Trasa bude nyní kvůli těžbě dřeva zavřená, řekl dnes ČTK zástupce rožnovské radnice Marek Havran.

Lesníci se chystají vytěžit asi 80 metrů krychlových dřeva, práce začnou 18. listopadu a trvat by měly podle počasí asi do konce měsíce.

"Kvůli napadení kůrovcem je potřeba stromy pokácet a postupně připravit půdu na novou sadbu. Z důvodu přítomnosti těžké těžební mechanizace bude v lese kolem rozhledny zákaz vstupu chodců, lokality budou vypáskovány a viditelně označeny. Jedná se především o úseky lesa kousek nad parkovištěm u muzea u Mlýnské doliny. Rádi bychom lidi poprosili o shovívavost a také o maximální opatrnost," uvedl jednatel společnosti Městské lesy Rožnov Rostislav Polášek.

Návštěvnost Jurkovičovy rozhledny, která je na kopci nad skanzenem, roste. V letošní letní sezoně na ni zamířilo 48.717 lidí, přibližně o 700 více než loni.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info
  • Jak vnímáte komunikaci zemědělců se širokou veřejností?
  • Jako velmi špatnou. Zemědělcům média nedávají dostatek prostoru k vyjádření.
    88,88%
  • Velmi pozitivně. Veřejnost má možnost pravidelně sledovat vyjádření zemědělců k různým tématům.
    0%
  • Nikdy jsem se nad touto otázkou nezamýšlel/a.
    11,11%