Pekárny Nopek loni zvýšily obrat, zisk a produkce klesly

Pekárny Nopek z Vysokého Mýta na Orlickoústecku loni zvýšily obrat o 3,7 procenta na 403 milionů korun. Firma naproti tomu mírně snížila produkci v tunách a také měla menší zisk. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.

Podnik loni vykázal zdaněný zisk přes pět milionů korun. Předloni to bylo 11,5 milionu korun.

Vloni firma vyrobila 13.665 tun pekařských a cukrářských výrobků, což představuje 98,1 procenta produkce předchozího roku. Pekárny pečou chléb, pečivo, jemné a trvanlivé pečivo, vyrábějí cukrářské výrobky a značnou část produkce tvoří mražené pečivo.

Pekárny v loňském roce investovaly do přístavby mrazicího a balicího centra v pekárně v Hrušové. Zefektivnily tím balení a skladování mraženého pečiva. Pekárny také koupily náhradní energetický zdroj pro stejnou výrobnu a modernizovaly tam prodejnu. Firma též vyměnila mísicí stroj v Lanškrouně a pokračovala v obměně aut.

Pekárny fungují od roku 1991, patří ke středně velkým podnikům. Výrobky dodávají přibližně 2000 odběratelům na území Pardubického, Královéhradeckého, Jihomoravského a Olomouckého kraje. Podnik má na Orlickoústecku, Svitavsku a Jičínsku sedm provozoven a 12 prodejen.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info