Dovozce ovoce a zeleniny Tekoo z U. Brodu znovu skončil ve ztrátě

Společnost Tekoo, přední tuzemský dovozce a distributor ovoce a zeleniny, vykázala za uplynulý hospodářský rok, který ukončila letos v červnu, čistý obrat 722,4 milionu korun. Meziročně to bylo o 61,6 milionu korun méně. Firma z Uherského Brodu na Uherskohradišťsku ve sledovaném období skončila ve ztrátě téměř 4,1 milionu korun, od 1. července 2017 do 30. června 2018 zaznamenala ztrátu přes 2,1 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti uložené ve Sbírce listin.

Celková čistá aktiva podniku přesahovala na konci letošního června 215,1 milionu korun, vlastní kapitál činil více než 101,8 milionu korun a cizí zdroje 113,3 milionu korun. Pro firmu pracovalo ve sledovaném období v průměru 155 zaměstnanců, meziročně o 44 méně. Na mzdové náklady uvolnila společnost přes 51,6 milionu korun.

Firma má sídlo a centrální provozovnu v Uherském Brodě, další depo sídlí v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku. V pronájmu má také překladiště v Olomouci, Brně a Opavě.

Základní kapitál společnosti, která patří mezi pět největších dovozců a distributorů ovoce a zeleniny v České republice, činí pět milionů korun. Působí převážně na území Moravy a Slezska, je významným dodavatelem i pro slovenský trh. Firma vznikla v roce 1991, v srpnu 2014 se stala součástí společnosti Bidfood Czech Republic patřící do mezinárodní skupiny Bidcorp, která patří mezi největší distributory potravin pro gastronomii na světě.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info