MŽP zveřejnilo aktualizované mapy povodňového nebezpečí a povodňových rizik
27.12.2019 | Ministerstvo životního prostředí
Ministerstvo životního prostředí zveřejnilo aktualizované mapy povodňového nebezpečí a povodňových rizik pro 2. plánovací cyklus podle evropské směrnice o vyhodnocování a zvládání povodňových rizik. Ministerstvo životního prostředí upozorňuje, že do doby schválení aktualizovaných plánů pro zvládání povodňových rizik zůstávají v platnosti mapy z 1. plánovacího cyklu, neboť se k nim váží cíle a opatření uvedená v platných plánech pro zvládání povodňových rizik z roku 2015.
Aktualizované mapy povodňového nebezpečí a povodňových rizik jsou zveřejněny na webové stránce ZDE.
Přezkoumání a aktualizace oblastí s významným povodňovým rizikem proběhlo v minulém roce a výsledky jsou srovnatelné s předchozím obdobím – vymezeno bylo téměř 2900 kilometrů vodních toků. Aktualizované mapy povodňového nebezpečí a povodňových rizik jsou jedním ze základních podkladů pro přípravu aktualizace plánu pro zvládání povodňových rizik, jejichž návrhy bude Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci s dalšími subjekty připravovat v průběhu příštího roku.
Aktualizované mapy povodňového nebezpečí a povodňových rizik pro 2. plánovací cyklus připravili správci vodních toků pro jednotlivé úseky oblastí s významným povodňovým rizikem. Aktualizace a přezkum map je převážně financován v rámci dlouhodobých projektů podkladových analýz pro plány pro zvládání povodňových rizik podpořených z Operačního programu Životní prostředí Prioritní osy 1 specifického cíle 1.4 Podpořit preventivní protipovodňová opatření.
Tiskové oddělení MŽP
tel.: 267 122 835 nebo 267 122 534
e-mail: tiskove@mzp.cz
Další články v kategorii
- Při společné kontrolní akci s PČR a celníky odhalili veterinární inspektoři nevyhovující přepravu potravin a nelegální výrobnu (19.05.2026)
- Zemědělský svaz a Agrární komora prosazují spravedlivější pravidla nákupu půdy (19.05.2026)
- Omezení olova v rybářském náčiní bude zaváděno postupně (19.05.2026)
- Z jednoho úlu jsou dnes stovky: Včelařství z Vysočiny prodává tuny medu ročně (19.05.2026)
- Oblíbené jahody ze Svádova mají dlouhou historii, následovatel se zatím nenašel (19.05.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne – 18.5. 2026 (19.05.2026)
- Jihoamerické maso míří do Evropy. Češi ho poznají hlavně v burgerech (18.05.2026)

Tweet



