Souhrn událostí uplynulých dní – 31.12. 2019 – 1.1. 2020

Evropu trápí nový virus rajčete a papriky

Informujeme pěstitele rajčat a paprik a dodavatele osiv a sadby těchto rostlin o fytosanitárním riziku, které aktuálně představuje do Evropy nově zavlečený virus. Jedná se o původce virové hnědé vrásčitosti plodů rajčete, který způsobuje deformaci plodů a listů rajčete a papriky.

Lesy ČR se vymaní ze ztráty v roce 2024, navrhuje strategie

Státní podnik Lesy ČR bude ve ztrátě až do roku 2023, vymaní se z ní o rok později. Předpokládá to strategie koncepce podniku, kterou má ČTK k dispozici. Strategii bude první lednové pondělí schvalovat vláda. Loni měl podnik zisk 70 milionů korun, zatímco v předchozích letech se zisky podniku pohybovaly v miliardách.

Bláto z polí zaplavuje obce. Nahlášených sesuvů půdy skokově přibylo

Stačí trochu silnější déšť a obyvatelé stovek českých vesnic začínají být nervózní. Dobře vědí, že to nemusí trvat dlouho a z okolních polí jim do sklepů a studní natečou tuny bláta. Rozmar přírody? Ne tak úplně. Zásadní roli v tom totiž hraje nezodpovědné zemědělství.

Evropské zemědělství „zezelená“, bojí se rolníci

Evropská unie se bude v příštím roce blížit k rozhodnutí, jak se má nadále řídit financování evropského zemědělství. Rámec pro udělování dotací pro farmáře určí společná zemědělská politika EU na následující sedmileté období.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info