Pivovar Litovel zastavil výrobu piva, je v uzavřené oblasti
19.03.2020 | ceskenoviny.cz
Pivovar Litovel nejméně na dva týdny zastavil výrobu a distribuci piva. Litovel na Olomoucku od pondělního rána spadá do oblasti uzavřené hygieniky kvůli vyššímu výskytu koronaviru. Pozastavení výroby litovelský pivovar oznámil na sociálních sítích. Pivovar ročně uvaří v průměru 210.000 hektolitrů piva a zaměstnává dvě stovky lidí.
"Mimořádná situace v České republice, v Litovli a 20 okolních obcích se samozřejmě zásadním způsobem dotýká nejen našeho pivovaru, ale nás všech. Nad rámec veřejné vyhlášky opatření obecné povahy ze dne 16. března 2020 přistoupil Pivovar Litovel k úplnému zastavení výroby a distribuce minimálně na 14 dní stanovené karanténní lhůty," stojí v oznámení Pivovaru Litovel.
Vedení Pivovaru Litovel dnes dopoledne ČTK sdělilo, že podnik přešel do krizového režimu provozu, který nyní zajišťuje pět pracovníků z původních 200 zaměstnanců. Krizový tým pivovaru spolupracuje s hygieniky a krizovými štáby Litovle a Olomouckého kraje.
"Komunikace se všemi štáby je na dobré úrovni. Všem orgánům státní správy a samosprávy, zejména na úseku ochrany zdraví lidu, je ze strany Pivovaru Litovel poskytována maximální možná součinnost," uvedlo vedení Pivovaru Litovel.
Pivovar Litovel v roce 2018 zvýšil výstav piva na 212.000 hektolitrů z 206.000 hektolitrů v roce 2017. Zhruba 55 procent produkce pivovar předloni prodal v restauracích, které jsou nyní kvůli preventivním opatřením zavřené. Do zahraničí litovelský pivovar exportuje 40 procent své produkce. Loňský výstav pivovar zatím nezveřejnil.
Hygienici v pondělí časně ráno uzavřeli 21 obcí na Olomoucku včetně Uničova, Červenky a Litovle, aby tam zabránili dalšímu šíření koronaviru. V územním obvodu Litovel bylo v úterý odpoledne evidováno 13 nakažených lidí. V územním obvodu Uničov jich bylo 18, v celém Olomouckém kraji 38. Uzavřenou oblast kolem Uničova a Litovle hlídá zhruba 160 policistů.
Pondělní uzavření oblasti zkomplikovalo fungování tamních zemědělských farem a podniků. Mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý v úterý ČTK řekl, že ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) řešil s hejtmanem Ladislavem Oklešťkem (ANO), hygieniky i policií podmínky, za jakých bude umožněn vjezd do uzavřené zóny a ven.
Pivovar Litovel patří spolu s přerovským pivovarem Zubr a Pivovarem Holba z Hanušovic do pivovarnické skupiny středomoravských pivovarů PMS Přerov.
Autor: ČTK
Další články v kategorii
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- České lesy letos trápí dlouhodobé sucho, někde stromy ani nepřirůstají (26.06.2026)
- Změna v supermarketech v Česku: Obchody zavádí letní režim, mění otevírací dobu (26.06.2026)
- Prazdroj se ptá lidí, co pro ně znamená jít „na jedno“ a na festivalech nabídne alkotestery (26.06.2026)
- Získají podniky s více než 250 zaměstnanci většinu dotací na zpracování zemědělských produktů? (26.06.2026)
- Doporučení pro chovatele zvířat spojená s horkým počasím (26.06.2026)

Tweet



