Souhrn událostí uplynulého dne – 5.5.2020
06.05.2020 | Agris
Češi objevují hit v podobě živé sekačky. Chov ovcí má ale i svá úskalí
Už vás nebaví každý týden hodiny udržovat rostoucí trávu v patřičných mezích? Hitem posledních let se stala živá sekačka. Ovečky se místo vás dokážou o trávník postarat jedna radost. Má to ale svá pravidla, na které nezkušený začátečník leckdy zapomene.
Agrofert po roce zavírá brněnskou pekárnu, o práci přijde až 160 lidíKoncern Agrofert uzavře ke konci září pekárnu Delta v brněnských Horních Heršpicích ze společnosti United Bakeries. Společnost oznámila hromadné propouštění, které se dotkne až 160 lidí. Areál nabídne k prodeji.
Sté České derby se uskuteční začátkem záříJubilejní sté České derby, vrchol domácí dostihové rovinové scény pro tříleté koně, byl kvůli pandemii koronaviru přeložen z červnového termínu na začátek září. Sezona začne podle dřívějšího plánu v pondělí 18. května v Mostě a i dalších sedm dostihových dnů do začátku července bude bez diváků.
Experti se děsí nové pohromy z Asie. Vražedné sršně ohrožují americké včelyVe Spojených státech a Kanadě vůbec poprvé zaznamenali výskyt sršní mandarínských. Invazivní druh pocházející z Japonska je největším na Zemi a pokud se rozšíří, bude představovat obrovské ohrožení pro už tak oslabená americká včelstva. Právě na jejich roje totiž sršně útočí, když hledají potravu.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Další články v kategorii
- Plavební stupeň Děčín vstupuje do nové etapy. Výstavba by mohla začít už v roce 2029 (31.07.2026)
- Ministerstvo chce zvýšit porážky skotu v ČR na 370.000 ročně z loňských 217.000 (31.07.2026)
- V zavřené pobočce KFC chce organizace otevřít muzeum empatie s kuřaty (31.07.2026)
- Ptačí chřipka je v Austrálii. Vědci hlásí desítky případů a obávají se šíření (31.07.2026)
- MZe: Spotřeba drůbežího roste, soběstačnost ale klesá, je třeba víc zpracovávat (31.07.2026)

Tweet



