Souhrn událostí uplynulého dne – 22.6.2020
23.06.2020 | Agris
Letos poprvé nesmí zemědělci používat glyfosát, zaplatí víc za sušení úrody
Letos poprvé se pěstitelé řepky, kukuřice a pšenice musejí obejít bez postřiku glyfosátem. Platí to u plodin, které se využijí v potravinářství. Na ty technické se zákaz herbicidu nevztahuje.
Cena cukru se pomalu vrací k normálu
Řada článků upozorňuje na krizi na světovém cukerním trhu. Přetrvává převis nabídky a exportní tlak velkých producentských zemí - hlavně Brazílie a Indie.
Soběstačné Česko? Možná před 400 lety. Datový přehled ukazuje, co sníme i co vyvezeme
Které potraviny pokryjí spotřebu Čechů bez "pomoci" ciziny? Čeho vlastně nejvíce dovážíme a co naopak ve velkém vyvážíme? On-line deník Aktuálně.cz porovnal data statistiků, ministerstva i celní správy, aby zjistil, jak je na tom Česko s takzvanou potravinovou soběstačností, tedy nezávislostí na externích zdrojích.
Čínští importéři masa bědují. Kontroly spojené s testy jim zpožďují zásilky
Čínští importéři masa mají strach, že kvůli celním náležitostem, jejichž součástí jsou i testy zboží na koronavirus, poklesne poptávka po jejich produktech. Úřady v hlavních čínských přístavech nyní možnou kontaminaci zásilek masa i mořských plodů mířících do země namátkově testují.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tweet



