Letošním Králem vín je Ryzlink rýnský z Vinařství Volařík

Titul šampiona a tedy celkového vítěze letošní soutěže Král vín získalo Vinařství Volařík z Mikulova pro Ryzlink rýnský 2018 pozdní sběr. Stejné vinařství získalo také ocenění za nejlepší kolekci vín. Výsledky soutěže zveřejnili pořadatelé na svých internetových stránkách.

Letos do soutěže přihlásilo 174 vinařů celkem 1300 vzorků, porota je hodnotila celý týden. Nejvíce obsazená byla kategorie suchých bílých vín s 249 vzorky, hned za ní kategorie polosuchých vín s 231 vzorky. V letošním 15. ročníku pořadatelé změnili způsob výběru šampiona. Nestalo se jím nejvýše hodnocené víno v komisích, ale vítěz speciální komise, která jej vybrala z 15 vítězů jednotlivých kategorií.

"Komise udělila celkem 49 velkých zlatých medailí (z toho 1 champion a 11 vítězů kategorií), 215 zlatých a 219 stříbrných. Na velkou zlatou bylo třeba překročit 90 bodů, na zlatou 86,4 a na stříbrnou medaili bylo třeba získat 85,2 bodu. Neuvěřitelných 640 vín překročilo 80 bodů a medaile už na ně nezbyla," uvedli pořadatelé na webu.

Do soutěže o nejlepší kolekci byla zařazena vinařství, která do soutěže poslala šest a více soutěžních vzorků, hodnocení celé kolekce vzniklo průměrem hodnocení šesti nejlépe hodnocených vzorků. Vinařství Volařík dosáhlo vysokých 91,27 bodu a získalo první cenu, druhé místo patří Vican rodinné vinařství Mikulov a třetí místo získalo ZD Sedlec.

Ocenění předají pořadatelé v pátek odpoledne v Louckém klášteře ve Znojmě na reprezentačním královském koštu, oceněná vína budou lidé moci ochutnat i na dalších devíti místech, kam seriál královských koštů od října do ledna příštího roku zavítá.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info