Souhrn událostí uplynulého dne – 31.8. 2020
01.09.2020 | Agris
Farmářské trhy nezaručí biokvalitu, ukázal test. Překvapily jahody s dávkou pesticidů
Dražší skutečně bývá někdy lepší. A zdaleka ne vše, co je označeno jako "bio", je bez pesticidů. To jsou závěry aktuálního průzkumu spotřebitelské organizace dTest, která vyzkoušela ovoce a zeleninu nakoupené v jediný den na českém tržišti, v supermarketu, diskontu, večerce a pro porovnání také v německém obchodě.
Burčák z jihu Moravy je na pultech, na Slovácku dozrává víno později
Letošní sezona měla méně tropických letních dnů, proto ve vinohradech na Slovácku první odrůdy na burčák teprve dozrávají a zdejší vinaři začnou oblíbený nápoj stáčet až za týden či dva. Některé vinotéky ale už prodávají šťávu z jižních oblastí.
Zeleninová farma Ráječek v Brně sází na přesné zemědělství
Majitelé zeleninové farmy Ráječek v Brně hospodaří sice jen na 30 hektarech pozemků, ale postupně se zde zabydlely nové technologie přesného zemědělství. Rajčata pěstují hydroponicky ve velkém foliovníku, traktory jezdí po poli podle GPS navigace a inteligentní plečku salátů řídí zabudované počítače.
Ovce pomáhají ohroženým rostlinám. Díky pastvě ani těžko přístupný terén nezarůstá nálety
V Jihomoravském kraji přibylo míst, která spásají ovce, což je ekologický a šetrný způsob, jak se zbavit vysoké trávy i v těžko přístupném terénu. Ochranáři tím podporují lepší podmínky pro růst ohrožených druhů.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tweet



