Vinaři z Moravy uspěli v Londýně, přivezli 111 medailí

Vinaři z Moravy i Čech uspěli v Londýně na soutěži Decanter World Wine Awards mezi 16.518 víny z celého světa. Získali celkem 111 medailí, z toho dvě platinové. To je ve srovnání s loňskem téměř dvojnásobek, loni přivezli z Londýna 53 medailí. V tiskové zprávě o tom informoval Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

Největšího úspěchu dosáhlo vinařství Sonberk, které získalo platinovou medaili za Riesling Noble Rot 2017 a navíc zlatou medaili za Riesling 2017. "Pro nás je to výborná zpráva hlavně v tom smyslu, že naše víno je opravdu konkurenceschopné i ve srovnání s těmi nejlepšími světovými," uvedla marketingová ředitelka vinařství Sonberk Dagmar Fialová. Sonberk už platinovou medaili na soutěži Decanter získal v roce 2017, společně s oceněním "best in show" za nejlepší suché aromatické víno soutěže.

Druhou platinovou medaili získaly Vinné sklepy Lechovice za Ryzlink rýnský 2015, slámové víno. Z celkového počtu 111 medailí, získali moravští a čeští vinaři dvě platinové, pět zlatých, 27 stříbrných a 77 bronzových medailí.

"Platinové medaile pro vinařství Sonberk a Vinné sklepy Lechovice, jejichž vína získala neuvěřitelných 97 bodů na stobodové stupnici, je v konkurenci 16.500 vín z celého světa naprosto mimořádný výsledek. Úspěch takové úrovně je už poměrně silný signál pro zahraniční trhy, a otevírá tak atraktivní exportní příležitosti," konstatoval Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které účast vinařů v Londýně organizačně zajišťovalo.

Na londýnské soutěži, založené v roce 2004, posuzovalo 16.518 vín téměř měsíc 116 světových odborníků na víno za dodržení přísných bezpečnostních opatření kvůli pandemii koronaviru.

ska gcm

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info