Souhrn událostí uplynulého dne – 9.11. 2020

Kácet v Boubínském pralese půjde pouze za přísných podmínek

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) potvrdilo přísnější podmínky kůrovcové těžby pro Lesy ČR v Boubínském pralese na Šumavě. Státní podnik tak může kácet pouze na určených místech a musí postupovat šetrným způsobem. Uvedl to server iROZHLAS.cz s poukazem na rozhodnutí, které má k dispozici Český rozhlas Radiožurnál (ČRo).

Prima Agri má odborníka na krmení krav, jež dojí i 60 litrů denně

Až 60 litrů mléka denně nadojí některé krávy prachatické firmy Prima Agri PT. Firma staví na krmení s vysokým obsahem živin, na něž si najala specialistu. Letos společnost, která hospodaří téměř na 1300 hektarech, měla rekordní výnos u řepky, 4,5 tuny z hektaru.

Schodek agrárního zahraničního obchodu se snížil o 4 miliardy Kč

Schodek agrárního obchodu se za letošní první tři čtvrtletí meziročně snížil o čtyři miliardy na 30,4 miliardy korun. Za celý rok tak dosáhne podle odhadu Zemědělského svazu ČR 41 miliard korun, když loni byl zatím nejvyšší, a to 47,2 miliardy korun.

Lesy po letošní kůrovcové sezóně: Na Vysočině a na Moravě se situace mírně zlepšuje, v Libereckém kraji naopak

Kůrovec už letos žádný strom nenapadne, jeho letová sezóna skončila. Kalamita ale pokračuje. Její zvládnutí je pro Lesy České republiky prioritou. Postupně se to daří na Moravě, situace se zlepšuje i na Vysočině. Nejrychleji se ale kalamita rozvíjí v Libereckém kraji, kde bude eskalovat v příštím roce.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info