Výrobce zemědělských strojů A. Pöttinger zvýšil čistý zisk

Firmě A. Pöttinger, která ve Vodňanech vyrábí zemědělské stroje, klesly v obchodním roce od 1. srpna 2019 do 31. července 2020 tržby z prodeje výrobků a služeb o necelých sedm procent na 2,05 miliardy korun. Zisk po zdanění vzrostl o necelá čtyři procenta na 197,6 milionu, provozní zisk klesl o 23 procent na 160,5 milionu. Vyplývá to z účetní závěrky firmy zveřejněné ve Sbírce listin.

Firmě se navzdory krizi způsobené pandemií koronaviru podařilo zachovat objem výroby. Začala vyrábět několik nových strojů na zpracování půdy, takzvaných podmítačů. Jejich hlavní sérii začne vyrábět letos v lednu, navýší proto produkci v předvýrobě a na montážních pracovištích. K červenci loňského roku měla 437 zaměstnanců.

Společnost, která v ČR působí od roku 1999, vyrábí zejména stroje pro zpracování půdy, setí a sklizeň píce. Většinu vyváží. Patří do skupiny Pöttinger.

Rakouský rodinný podnik Pöttinger se sídlem ve městě Grieskirchen měl v hospodářském roce 2019/2020 obrat 366 milionů eur (asi 9,5 miliardy Kč). Meziročně klesl o čtyři procenta, obrat předchozího roku byl ale rekordní. Vyplývá to z informací na webu firmy. Zhruba 90 procent výrobků jde na export. Přes 60 procent tržeb měl koncern v Německu, Francii, Rakousku, Polsku, ČR a Švýcarsku. Německo se na obratu podílelo 19 procenty, Francie 15 procenty. Asi 70 procent prodaných strojů bylo určeno na sklizeň pícnin. Koncern má 1900 zaměstnanců.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info