Souhrn událostí uplynulého dne – 4.3.2021

Budějovický Viscofan měl loni zisk EBITDA přes miliardu korun

Firma Viscofan CZ, která vyrábí v Českých Budějovicích umělá střívka pro potravinářský průmysl, měla loni tržby přes 6,5 miliardy korun. Předloni měl Viscofan CZ tržby 5,97 miliardy Kč. Zisk EBITDA (zisk před započtením úroků, daní a odpisů) stoupl meziročně o 14 procent na 1,1 miliardy Kč.

Hlášení porodní hmotnosti v rámci ÚE

Digitalizace a elektronizace služeb ČSCHMS pokračuje. Další oblastí, kde můžeme hlásit úspěch, je rutinní načítání dat z ústřední evidence (ÚE) do počítačového programu, který ČSCHMS využívá pro vedení kontroly užitkovosti masných plemen (KUMP).

Koronavirus v uplynulém roce ovlivnil zaměření kontrol potravin

Uplynulý rok s koronavirem ovlivnil práci i zaměření kontrol Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) či Státní veterinární správy (SVS). Na konferenci o jakosti potravin nazvané Ingrovy dny, kterou pořádá Mendelova univerzita, to dnes řekli ředitelé obou institucí.

U volně žijících ptáků se chřipka potvrdila na Moravě i v Praze

Virus ptačí chřipky byl zjištěn u volně žijících ptáků ve čtyřech dosud nezasažených krajích - ve Zlínském, v Olomouckém, v Ústeckém a v Praze. ČTK o tom informoval mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

 

 

 

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

 

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info