Souhrn událostí uplynulého dne – 25.3.2021

Drůbežáři: Chceme kompenzace za chřipku i od Evropské komise

Drůbežáři chtějí kompenzace za ptačí chřipku od Evropské komise. Budou apelovat na ministerstvo zemědělství, aby žádalo o náhrady za výpadky na trhu. ČTK to dnes řekla předsedkyně Českomoravské drůbežářské unie Gabriela Dlouhá

Potravinářská inspekce varuje před dalším nebezpečným doplňkem stravy s vysokým obsahem amygdalinu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila na trhu doplněk stravy s nadlimitní koncentrací látky amygdalin, která se v těle po požití metabolizuje na kyanovodík a kyanidy.

Evropská komise slíbila více peněz na ekologické zemědělství

Evropská komise (EK) slíbila vyšší finanční a politickou podporu ekologickému zemědělství, které se na celkové produkci zemědělských produktů v Evropské unii v současné době podílí 8,5 procenta.

Jak probudit zahradu do nové sezony

Na příchod jara čekají netrpělivě všichni zahrádkáři. A to přesto, že je na zahradě čeká spousta práce. Péči si totiž zaslouží každá její část. Záhony, stromy, keře, trávník, skalka, nezapomeňte ani na skleník. Čím začít?

 

 

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

 

 

 

 

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info