Souhrn událostí uplynulého dne – 11.10. 2021

Začal výlov rybníka Rožmberk, kvůli covidu podruhé bez stánků a akcí

Třeboňští rybáři dnes ráno zahájili výlov největšího českého rybníka Rožmberk s rozlohou 647 hektarů. Doprovodné akce se stánky, kam jezdilo 50.000 lidí, kvůli koronaviru druhý rok po sobě zrušili. Rybáři plánují z Rožmberka výnos 150 tun ryb.

Farmáři testují solární pole, pod panely se daří révě i rajčatům

Pasení ovcí a výroba elektřiny ze solárních panelů zvyšují produktivitu půdy, uvádí výzkum publikovaný v časopise Frontiers in Sustainable Food Systems. Jde o studii, jež proběhla na Oregon State University v Corvallisu a zkoumá chov hospodářských zvířat v rámci agrivoltaických systémů.

Bavlna zdražuje. Na vině je sucho i obchodní válka mezi USA a Čínou

Ceny bavlny se tento týden vyšplhaly na své desetileté maximum. Bavlna je tak další z komodit a surovin, kterou postihlo prudké zdražení. Vyšší cenu mohou v příštích týdnech a měsících pocítit i spotřebitelé. Akcie na bavlnu stouply v poslední době o 4 procenta.

Češi si loni odnesli z lesů plody za 7,2 mld.Kč, chodili do nich rekordně

Lidé si loni odnesli z českých lesů plody za 7,17 miliardy korun. Meziročně se tak cena plodů zvýšila o více než dvě miliardy korun. Nejvíce bylo hub za 4,2 miliardy Kč, dále pak v borůvek za 1,3 miliardy korun. Také loni lidé nejvíce chodili do lesa, a to od začátku měření v roce 1994.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info