Novým ředitelem vinařství Habánské sklepy se stal Petr Ptáček

Vinařství Habánské sklepy, které je součástí skupiny BOHEMIA SEKT, má nové vedení. Pozici ředitele nově zastává uznávaný enolog Petr Ptáček.

Petr Ptáček byl jmenován novým ředitelem vinařství letos v lednu. „Habánské sklepy jsou prestižní a úspěšné vinařství, které má vinohrady na špičkových polohách, moderní zpracovatelský provoz a výborný tým lidí, jenž ve vinařství pracuje. Těším se, že s kolegy navážeme na dosavadní úspěchy vinařství a budeme dál vyrábět úžasná vína, která si zákazník velmi rád koupí a bude se k nim vracet,“ říká nový ředitel Habánských sklepů Petr Ptáček.

Petr Ptáček dříve působil jako ředitel a hlavní technolog Nového Vinařství či jako technolog Zámeckého vinařství Bzenec a společnosti Mikrosvín Mikulov. V roce 2012 byl oceněn v soutěži Enolog roku. Do společnosti BOHEMIA SEKT nastoupil v lednu 2021 na pozici technologa výroby prémiových vín.

Kvalita potvrzena domácími i zahraničními degustátory

Habánské sklepy jsou nejprodávanější značkou tichých vín v českém maloobchodě. V loňském roce zaznamenala meziroční růst prodejů o 8 %. Vinařství sklízí kromě prodejních úspěchů i ocenění na vinařských soutěžích. Nejnovějším úspěchem je trojité zastoupení v nejvyšší domácí soutěži Salon vín – národní soutěž vín 2022, do které byl zařazen Modrý Portugal 2018 pozdní sběr, Veltlínské zelené 2019 pozdní sběr a Rulandské modré 2018 výběr z hroznů REZERVA. Na podzim loňského roku získalo vinařství velkou zlatou medaili na soutěži v San Franciscu za víno Habánské sklepy Sauvignon 2020.

 

 

Alice Králová

Manažerka PR, BOHEMIA SEKT

alice.kralova@bohemiasekt.cz

+420 733 148 127

 

Michaela Vrbová

PR manager, PEPR Consulting

vrbova@peprconsulting.cz

+420 737 755 094

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info