Polský kamion přepravoval 10 tun kebabu v nevhodných podmínkách
16.02.2022 | SVS ČR
Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) při kontrole s Celní správou odhalili na dálnici D8 v blízkosti Ústí nad Labem kamion přepravující v nevyhovujících hygienických podmínkách deset tun hluboce zmrazeného masového polotovaru k přípravě kuřecího kebabu.
Při kontrole nákladního automobilu s polskou státní poznávací značkou zjistili, že mrazící zařízení ve vozidle nefunguje. Nebyla tak dodržena teplota deklarovaná výrobcem kebabu, která se měla pohybovat maximálně do -18°C. Veterinární inspektoři naměřili u výrobků teplotu -6,2 °C až -7 °C. V důsledku toho se již docházelo k částečnému roztávání potravin. Inspektoři SVS na místě zboží obarvili potravinářskou barvou, nákladní prostor vozidla zapečetili a nařídili neškodnou likvidaci celé zásilky v asanačním podniku.
V rámci kontroly bylo dále zjištěno, že příjemce zásilky (distribuční sklad z Teplic) dopředu nenahlásil příchod zásilky tak, jak mu ukládá legislativa. Za toto porušení mu může být uložena pokuta ve výši až jednoho milionu Kč. Pokud jde o polského dopravce, informace o zjištěních SVS předala tamním dozorovým orgánům.
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí SVS
Další články v kategorii
- Jen se oteplilo, už rostou houby. Mykolog v lese našel penízovky (15.02.2026)
- Zemědělci z V4 žádají navýšení rozpočtu zemědělské politiky EU o 500 miliard eur (14.02.2026)
- Ministr Šebestyán: Ceny potravin i slevové akce prověřím. Válku s řetězci nechci (13.02.2026)
- K omezení lovu na naháňkách? (13.02.2026)
- Odpovědi na dotazy čtenářů k novele lesního zákona (II.) (13.02.2026)
- Hlášení podrývání v LPIS – rozšíření plodin (13.02.2026)
- Poláci na Tučný čtvrtek, který připadá na dnešek, snědí asi sto milionů koblih (13.02.2026)
- Na Hradecku začala likvidace chovu s ptačí chřipkou, utraceno bude 6800 kachen (13.02.2026)
- Informace z jednání francouzských plemen (13.02.2026)
- Napadne i přes deset centimetrů sněhu, ukázali meteorologové mapu srážek (13.02.2026)

Tweet



