Pečivo vládne Česku i celé Evropě
28.04.2022 | pekarske-technologie.cz
Je všeobecně známo, že Češi pečivo prostě milují. Jedí ho k snídani, na svačinu, na večeři a své nezastupitelné místo má i ve studené kuchyni pro slavnostní příležitosti. Jaká by to byla oslava bez chlebíčků a jednohubek? Kolik chleba sní průměrný čech?
Pečivo je pro Čechy rychlou a snadnou možností, jak se zasytit a ještě si pochutnat. Dle Českého statistického úřadu spotřebuje průměrný Čech ročně asi čtyřicet kilogramů chleba, což jsou víc než tři kila chleba za měsíc. A to je jen chleba! Kde jsou rohlíky, koláčky a další pekárenské výrobky?
Pečivo s máslem dominuje české snídani
Dle průzkumu agentury Median je během týdne nejčastější snídaní českých domácností slané pečivo s máslem. O víkendu si Češi dopřávají o trochu víc a přidává se i šunka a sýr či sladké pečivo.Ti, kteří dávají přednost zdravému životnímu stylu potom vyhledávají celozrnné řemeslné pečivo a pečivo z různých alternativních druhů mouky.
Pečivo vládne celé Evropě
Nutno však podotknout, že Češi nejsou jediným národem, který pečivo miluje. Pozadu nezůstávají ani ostatní evropské státy. Třeba v Belgii spotřebují na hlavu něco přes třicet a ve Švédsku dokonce kolem sedmdesáti kilogramů chleba ročně.
Další články v kategorii
- Evropské obiloviny jsou zasaženy věčnými chemikáliemi, varuje nová studie (05.12.2025)
- Souhrn událostí uplynulého dne – 4.12. 2025 (05.12.2025)
- Meziroční inflace zvolnila na 2,1 procenta (04.12.2025)
- Třetina vánočních stromků je z Dánska, ceny startují na třech stech korunách (04.12.2025)
- Historik: Nejstarší dosud funkční varnu má pivovar v Benešově (04.12.2025)
- Plíseň, která bila do očí. V provozovně KFC se našla v čokoládových muffinech (04.12.2025)
- Ceny másla jsou na letošním minimu, jde o zmražené zásoby s končící trvanlivostí (04.12.2025)
- SZPI zavřela dva sklepy Tanzbergu Mikulov kvůli plísním, vinařství je už neužívá (04.12.2025)

Tweet



