Souhrn událostí uplynulého dne 23. 6. 2022

Program pro rybáře do roku 2029 je schválen jako první v Evropě, zaměří se na rozvoj moderní akvakultury

Jednu miliardu korun získají rybáři prostřednictvím nového Operačního programu Rybářství (OP Rybářství) do roku 2029. Peníze jsou určeny na podporu udržitelné akvakultury, posílení konkurenceschopnosti a odolnosti sektoru.

K výrobě hektolitru piva v ČR se spotřebuje 3,4 hl vody, méně než dříve

K výrobě jednoho hektolitru piva v ČR se průměrně spotřebuje 3,4 hektolitru vody. Je to o 18 procent méně než před deseti, kdy byla průměrná spotřeba 4,15 hektolitru vody. Za posledních deset let také klesla spotřeba energie v přepočtu na vyrobený hektolitr o čtvrtinu.

Zemědělský svaz: V zemědělství v Česku našlo práci 2500 uprchlíků z Ukrajiny

V zemědělství našlo od vypuknutí konfliktu na Ukrajině práci zhruba 2500 uprchlíků. V tiskové zprávě o tom informoval Zemědělský svaz ČR. V Česku si podle pondělního vyjádření ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) již našlo práci téměř 77.000 Ukrajinců.

Hmyz vymírá. Čínskou cestu „lidských opylovačů“ Evropa nechce, má jiný návrh

Evropská komise představuje očekávaný nový zákon o obnově přírody. Jeho cílem je pomoct zastavit vymírání včel i dalších druhů, stejně tak zbrzdit rychle postupující erozi půdy. Novinky na to upozornila hlavní analytička projektu České zájmy v EU Helena Truchlá.

 

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info