Souhrn událostí uplynulého dne – 22.9. 2022

Úroda jablek má letos vzrůst o 22 procent na 134.000 tun, hrušek bude méně

Letošní úroda jablek v sadech českých pěstitelů by podle posledního odhadu k 1. září měla meziročně vzrůst o 22 procent na 133.895 tun. Šlo by o nejvyšší sklizeň od roku 2018, kdy úroda dosáhla téměř 145.000 tun. Hrušek bude letos méně.

Úspory při vytápění i svícení, Ministerstvo zemědělství šetří energiemi ve svých budovách

Až o 10 procent nižší spotřebu energií potřebných pro vytápění a ohřev vody v budově Ministerstva zemědělství (MZe) v Praze na Těšnově by měla přinést opatření, která resort v těchto dnech zavádí. Jde například o postupnou výměnu termostatických hlavic u radiátorů nebo prodloužení tlumeného vytápění budovy.

Úroda brambor v ČR může být letos podle pěstitelů meziročně až o pětinu nižší

Úroda brambor v Česku by mohla být letos zhruba o deset až 20 procent nižší než loni. ČTK to včera řekl místopředseda Českého bramborářského svazu Vlastimil Rasocha. Podle něj se nižší výnosy očekávají v celé Evropě. Sklizeň brambor na uskladnění je teprve na začátku.

Evropští vinaři hlásí slibný ročník, sklizně révy jsou letos nebývale brzy

Neutuchající vedra a rekordní sucho vedly v celé Evropě k nevídaně brzkému dozrávání hroznů. Sklizeň vinné révy se rozběhla na většině míst mnohem dřív, než vinaři pamatují. Ačkoli se mnoho z nich obává nižších výnosů, vyhlídky na kvalitu ročníku 2022 jsou naopak plné optimismu.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info